15 Temmuz gazisi Yılmaz Aşık: “O gece insanlar kendi salalarını dinledi”

15 Temmuz hain darbe girişiminde İstanbul’daki olaylarda kolundan yaralanarak gazi olan 30 yaşındaki Yılmaz Aşık, “Benim yanımda 3 kişi şehit oldu. Her camiden salalar okunuyordu. O gün insanlar kendi salalarını dinledi” dedi.
15 Temmuz 2016 yılındaki hain darbe girişiminde İstanbul’da olan 30 yaşındaki Yılmaz Aşık, yaşadıklarını anlattı. Aşık, darbe girişiminden haberi olmadığını belirterek gece soğuk su almak için dışarı çıktığını ve darbe girişimini vatandaşlardan öğrendiğini söyledi.
Eve giderek televizyonlardan haberleri dinlediğini ardından önceki dönem AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel’i aradığını anlatarak şu şekilde konuştu:
“Kayseri Milletvekili olan Yaşar Karayel’i aradım ve ne kadar insan varsa darbeye karşı sokağa çıkması gerektiğini söyledi.
Ardından Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını izledim. Dışarı çıktık ve havaalanına gitmek istedik ama 25 kilometre uzaklıktaydı. Biz de Fatih’teki Emniyet Müdürlüğü’ne doğru yola çıktık. Sokakta bağırıp çağırıyoruz ki diğer insanlar da sokağa çıksın diye. Kimse sokakta değildi. Daha sonra 80-100 kişi kadar olduk. ‘Saraçhaneyi almışlar’ dediler. Biz oraya doğru yöneldik. Teröristler tek sıra olmuşlar ve insanlara ateş ediyorlar. Bizim insanlarımız da elinde silah yok, bıçak yok tekbir getiriyorlar ve ‘yapmayın’ diye bağırıyorlar.
Belediye barikat kamyon koymuş onun arkasında siper olurken bir amca, ‘Plastik mermi sıkıyorlar’ dedi. Öyle deyince terörist ile vatandaşların arasında kaldım. O anda ateş ettiler ama bana denk gelmedi. Sonra Özel harekatçılar geldi teröristleri ‘Birbirinize sıkmayın. Kalkışma yapmayın’ diye uyardı. Daha sonra teröristler daha çok ateş etmeye başladı . Özel Harekatçılar yol istedi. O arada elime sanki elektrik çarpmış gibi bir şey oldu. Önümdeki bir kişi yere düştü. Onu kurtarmaya çalıştık. Hastaneye gittik ve 40-50 kişi vardı hastanede. Onlara bakarak benim durumum iyiydi. Bir ara bayılmışım ve beni sedyenin üzerine yatırmışlar.
Başkalarına basit geliyor olabilir ama benim yaşadıklarım basit bir olay değildi. Benim yanımda 3 kişi şehit oldu. Bize ateş ediyorlar, parkta bulunan teyzeler Kur’an okuyor. Hayret ettim. Camilerden okunan o salalar adama ölümü unutturuyor. Bir sürü insan o anda kendi salasını dinledi.” -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.