2. İstihdam Seferberliğinde Kayseri OSB’den önemli hamle

2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrıları sonrasında başlatılan ve kentin büyük bir katkı sağladığı ‘İstihdam Seferberliği’nin ikincisinde de Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ilk adımı attı.
İŞKUR Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen 2. İstihdam Seferberliği toplantısı Kayseri OSB Konferans Salonunda düzenlendi. Toplantıya Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, Kayseri OSB Bölge Müdürü Ali Yaprak ve çok sayıda sanayici katıldı. İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarının Devlet Destekleri hakkında detaylı bilgiler aktarıldığı toplantıda Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan da konuşma yaptı. Başkan Nursaçan, istihdamın önemine vurgu yaprak 1. İstihdam Seferberliğine büyük destek vererek Kayseri’nin ülke genelinde ilk on sırada yer almasını sağlayan Kayseri OSB sanayicilerine teşekkürlerini sundu. Nursaçan; “Ülkemiz çalışarak, üreterek gelişecek. Ar-Ge olmadan, tasarım olmadan, özgün ürünler tasarlamadan gelişemeyiz. Hep birlikte var gücümüzle bilim ve teknoloji üretmeliyiz. Birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket ettiğimiz sürece üstesinden gelinemeyecek hiç bir zorluk yoktur. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Gün bir ve beraber olma günüdür. İstihdam Seferberliğine birincisinde olduğu gibi yine en büyük desteğin Kayseri’den geleceğine inanıyorum” dedi.
İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları; katılımcılara devlet destekleri, teşvikler, iş başı eğitim programları hakkında detaylı bilgiler aktardı.

2017 YILINDA CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ÇAĞRILARI SONRASINDA BAŞLATILAN VE KENTİN BÜYÜK BİR KATKI SAĞLADIĞI ‘İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİN’ İKİNCİSİNDE DE KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İLK ADIMI ATTI. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.