30 Öğrenci 3D Yazıcı Eğitimini Avrupa’da Alacak

Kayseri Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans ) tarafından kabul edilen ‘’Modern Üretim Tasarımında Kullanılan 3 Boyutlu (3D) Yazıcıların Teknolojik İnovasyon Eğitim ve Stajı‘’ isimli Erasmus+ Mesleki Eğitim programı kapsamında Meslek Lisesi öğrencileri staj eğitimi için Çek Cumhuriyetinde bulunan Stredni prumyslova skola meslek lisesine gitti.
Program dahilinde Avrupa’nın 3 farklı ülkesi olan Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Hollanda da 10’ar öğrenci grup halinde üç haftalık 3 boyutlu (3D) yazıcılar hakkında uygulamalı eğitimi görecek öğrenciler, mesleki eğitimlerinin yanı sıra bulunduğu ülkelerin tarihi ve kültürel yerlerini de gezecek. AB Projesi eğitimine Kayseri’de projenin koordinatör okulu olan Kayseri Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin yanısıra Kayseri Seyyid Burhanedin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kocasinan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim alan Toplam 30 öğrenci yararlanacak.
Kayseri Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selçuk Erdem “Bu tür AB değişim programlarının öğrencilerin gelecekteki iş yaşamlarına olumlu yansımalarının yanı sıra değişik kültür ve ülkeleri tanıma tecrübesinin öğrenciler üzerinde unutulmaz etkileri olacağını” ifade etti.
İlk öğrenci ekibi Çek Cumhuriyeti eğitimlerine başlarken diğer grup ise Şubat ayında Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gidecek. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.