5 yaşındaki Suriyeli çocuk annesini öldüren babasını istemedi

Başkasıyla ilişkisi olduğundan şüphelendiği 24 yaşındaki eşini sırtından bıçaklayarak öldüren 33 yaşındaki Suriyeli koca ilk kez hakim karşısına çıktı. Tanık olarak dinlenen sanığın 5 yaşındaki oğlu, babasının yanına gitmek istemeyince sanık kendisini dövdü.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık A.B., öldürülen kadın A.A.’nın babası A.A., annesi İ.A. ve avukatlar duruşmada hazır bulundu.
“Suriyeli bir kişi ile mesajlarını yakaladım”
6 Kasım 2016’da Osmanlı Mahallesi, Göçmenler Sokak’ta meydana gelen olayda eşini öldürmekten tutuklu yargılanan sanık A.B., mahkemede tercüman eşliğinde sorgu ve savunmasında, 6 yıllık evli olduklarını ve 2 çocuklarının olduğunu belirterek, “Ben marangoz atölyesinde çalışıyorum. Hiçbir sıkıntımız yoktu. Kendisini çok seviyordum. Bana 7-8 ay önce bir telefon geldi ve karımın başkası ile konuştuğunu, ailesine söylediklerini anlamadıklarını, bir bana söylediklerini belirterek telefonu kapattı. Bunu birisi ile telefonda konuşurken yakaladım. A.R. isimli bir şahıs ile mesajlaşmış, açık fotoğraflar göndermiş. Kendisini uyardım. Kur’an’a el bastı ve bir daha yapmayacağını söyledi. Bu yüzden ailesine söylemedim. Bu olaydan sonra olay günü annesi, kız kardeşi ve benim ailem oturuyordu. Onun telefonundan internete giriyordum, o yüzden istedim, vermedi. Telefonu almaya çalışırken, kafasını sobaya çarptı. Telefonu aldığımda Suriyeli bir kişi ile konuşuyordu. Misafirler gidince kendisine eşyalarını toplayıp, ailesinin yanına gitmesini söyledim, evden çıktım. O konuştuğu kişiyi aradım. Eşimin kendisini aradığını, Nusra cephesinde olduğunu ve Allah adına bir daha konuşmayacağını söyledi” diye konuştu.
Sanık cinayet anını anlattı
Eve geldiğinde halen karısının gitmediğini söyleyen sanık A.B., cinayet anını şöyle anlattı: “Bana ‘affet beni’ dedi. Ben de ailesinin yanına gitmesini, çocukları bir daha ona göstermeyeceğimi söyleyince, ‘çocuklarım olmadan yaşayamam’ diyerek mutfağa gitti. Ağlayarak, mutfaktan bıçak alınca, kendisine zarar vermemesi için elini tutup arkaya doğru kıvırdım. Bu sırada kendisini arkaya doğru itince bıçak sırtına battı. Bıçağı sırtından çıkardım, komşulardan yardım istedim. Bıçağı da komşular yanlış anlamasın diye yıkadım.”
5 yaşındaki çocuk cinayet tanığı oldu
Cinayet anını gören 5 yaşındaki İ.B. ise mahkemede tercüman eşliğinde tanık olarak dinlendi. İ.B. babasının bıçağı mutfaktan alarak, annesine vurduğunu belirterek, “Ben odadaydım, bir defa bıçak ile anneme vurduğunu gördüm. Babam annemin kolunu arkaya doğru kıvırdı, bıçağı mutfaktan babam aldı” dedi.
Oğlu yanına gitmeyince kendisini dövdü
Mahkeme ortamından çekindiği için kısa ve tek kelimelik cevaplar veren 5 yaşındaki İ.B.’nin babasının yanına isterse oturabileceği söylenmesi üzerine, çocuk kafasını sallayarak babasının yanına gitmek istemedi. Bu sırada sanık A.B. elini yüzüne vurup, ağlamaya başladı. Mahkeme başkanının uyarılarına rağmen sanık bu duruma devam edince, jandarma eşliğinde duruşmadan çıkarıldı.
Öldürülen A.A.’nın şikayetçi annesi İ.A. da sanığın kızını sürekli dövdüğünü söyleyerek, telefonu vermediği için kızının kafasını sobaya vurduğunu anlattı.
Sanık daha sonra yeniden duruşma salonuna alınırken, duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.