81 okula daha beyaz bayrak verildi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından koordine edilen ‘Beyaz Bayrak Projesi’ kapsamında Kayseri’de 81 okula daha beyaz bayrak verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Kayseri’de 130 okulda beyaz bayrak dalgalanıyor” dedi.

 
Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından koordine edilen Beyaz Bayrak Projesi kapsamında düzenlenen tören ile 81 okula daha beyaz bayrak verildi. Erciyes Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Mehmet Emni Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Halk Sağlığı Müdürü Yunus Karadağ, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış nesiller yetiştirmek kamu kurum ve kuruluşların asli görevleri arasındadır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığının korunması, geliştirilmesi, yaşam kalitesinin artırılması, öğretmen ve öğrencilerimizin okul yaşamlarını sağlıklı olarak sürdürmeleri, öğrencilerimize sağlık konusunda duyarlılık kazandırılması temel önceliğimizdir. Açıkladığımız hedefleri sağlamak amacıyla belli kriterler esas alınarak okulların denetlenmesi amacıyla 2015 yılında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında Beyaz Bayrak Projesi adı altında imzalanan protokol kapsamında okullarımızdaki derslikler ile diğer salon ve odalar, koridorlar, bahçe ve tuvaletler, kantin ve yemekhaneler müdürlüğümüz ve halk sağlığı müdürlüğü yetkili personellerince oluşturulan komisyon tarafından denetlenmiş, denetim esaslarındaki kriteri sağlayan okullarımıza okul sağlığının iyileştirilmesi konusunda teşvik edilmesiyle amacıyla beyaz bayrak ile ödüllendirilmesi sağlanmıştır. Denetimler esnasında okul idarecilerinin gayretleri bizleri memnun etmiştir” ifadelerini kullandı.
Kayseri’de 130 okulda beyaz bayrağın dalgalandığını belirten Elmalı, sözlerini şöyle tamamladı:
“Sizlerin desteği ile ilimizde başarıyla uyguladığımız Beyaz Bayrak Projesi kapsamında müdürlüğümüz ile halk sağlığı müdürlüğünün yetkili personellerince 228 okulumuz denetlenmiş, bu okullarımızdan 81 tanesi beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır. Bununla birlikte Kayseri’de toplam 130 okulumuzda beyaz bayrak dalgalanmaktadır.”

KAYSERİ (ALİ GÖÇ/KAYSERİ-İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.