AİDİYET

Orada bulunmaktan onur duyan isimler varlarını yoklarını ortaya koyar. Ne bileyim bir ortamı bir insanı seven onu mutlu etmek için uğraşır. Bu spor kulübünde de böyle.

Bakınız Trabzonspor’a…

Yerli futbolculardan çoğu memleketleri olduğu için nasıl cansiperane mücadele ediyorlar. Yabancılar da onlara uyunca böyle güzel bir takım meydana çıkıyor. Galatasaray, Fenerbahçe hatta Beşiktaş, geçmişte Trabzonspor veya şehrimizin takımı Kayserispor, geçmişte çok vefasızlık yaptı. Tekmeye kafa koyan ya da sakatlığını gizleyen futbolcular gitti keyfi olarak sakatım diyen, performansı banka hesaplarına endeksli futbolcular geldi.  Sezon başında Kayserispor’dan 1 kaleci gönderildi 3 kaleci alındı. Gerek var mıydı? Bence madem gönderildi sadece Doğan yeterdi hala gerekiyor mu alın zamanında 3’üncü Lig’de BAL’da forma giymiş Erman Sarı’yı. Geçen senelerde Vedat’ı BAL’dan almadık mı? Hem Erman’ın gol yememe gibi güzel rekorları da mevcut. Boş mukaveleye imza atarım diyen Mehmet Topuz, Ntep kadar fayda sağlardı kanaatindeyim. Neredeyse kovulan Ali Turan bugün senelerdir Konyaspor’da. Daha erken yaşta futbolu bırakmış ya da başka takımlara gitmek zorunda kalmış nice futbolcular var. Kayserispor ‘un şiddetle aidiyet duygusuna sahip isimleri kadrosuna kazandırması bekleniyor. Yarın Emre ya da Nurettin mağlubiyet sonrası bilmeliler ki sokağa çıkacaklar insanlardan tepki görecekler, galip geldiklerinde taktir edilecekler ve sevindirilecekler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.