AK Parti’de yapılacak olan kongrelerde aday olacak 6 ilçe başkanı tanıtıldı

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, düzenlediği basın toplantısı ile yapılacak olan kongrelerde 6 ilçede aday olacak olan adayları tanıttı. Başkan Özden, “Ben görevimin başındayım” dedi.

AK Parti İl Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, “Bildiğiniz gibi bir süre önce 6 ilçe başkanımız kongrelerde aday olmayacağını açıklamıştı. Aday olmayacak ilçelerimiz arasında sırasıyla temayül yoklamaları, milletvekillerimizin görüşleri, eski milletvekillerimizin görüşlerini aldıktan sonra 6 yeni arkadaşımızı genel merkezimizle yaptığımız istişareler sonucu belirlemiş olduk. Bu arkadaşlarımızla beraber kongrelerimize başlayacağız. Eylül ayında kongrelerimizi yapmayı düşünüyoruz. Görevini devreden arkadaşlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Uzun süre çalıştılar ve çok başarılı hizmet ettiler. Yeni arkadaşlarımıza da bayrak değişiminde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Yapılan değişiklilerde herhangi bir dahilin olmadığını kaydeden Özden, “Değişikliklerde herhangi bir dahil yok. Genel merkezin koyduğu kriterler vardı. Bu kriterler neticesinde bazı arkadaşlarımız tercihlerini kullanarak gitti. Mesela Melikgazi ilçe başkanımız hem Melikgazi hem de Büyükşehir meclis üyesiydi. Ya o görevlerinden feragat etmesi gerekiyordu yada ilçe başkanlığından feragat etmesi gerekiyordu. Başkanımız meclis üyesi olarak kalmayı tercih etti. Felahiye’deki arkadaşımızda meclis üyeliğinden feragat ederek, ilçe başkanlığı görevine devam etti. Arkadaşlarımız bizimle yaptıkları görüşmelerde, kendilerinin görevi bırakmak istediklerini ve yorulduklarını beyan etmişlerdi. Bu görüşmeleri yaptıktan sonra kamuoyu ile durumu paylaşmadık. İstişareler yaptık ve genel merkezimize bu konuyu ilettik. Gelen cevap, ‘Eğer arzu ediyorlarsa görevlerini bırakabilirler’ olunca bizde durumu kendilerine ilettik” şeklinde konuştu.
Kendisinin görevi başında olduğunu belirten Başkan Özden, “Kongreye gidecek olan arkadaşı, kongreye gitmeden değişiyoruz. Şuanda yanımda bulunan arkadaşlarımız kongre yapacaklar. İl başkanlığı da aynı durumda. Eğer il başkanlığında bir değişim olsaydı, Ankara’da yaptığım görüşmelerde bana ‘Görevi bırakmam’ söylenecekti, bende görevi bırakacaktım. Yeni gelen arkadaşımız da bugün burada yeni arkadaşlarımızı tanıtacaktı. Şuanda herhangi bir problemimiz yok. Biz tebliğimizi aldık. Ben çıkıp da ‘Ben Ankara’ya gittim, görev bana tebliğ edildi’ demem. Çünkü ben zaten görevimin başındayım. Görevde olduğum için devam ettiğimi söylememin bir anlamı yok” diye konuştu.
Yapılacak olan kongrelerde, Hacılar’da Ahmet Övünç, Yahyalı’da Esat Türkmen, Melikgazi’de Gökhan Ülker, Yeşilhisar’da Mustafa Konak, Bünyan’da Özkan Altun, Talas’ta ise Kerem Ekici’nin aday olacağı bildirildi. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.