Ali Yalçın, “Anayasa’ya ilk defa cerrahi bir müdahale var”

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN, KAYSERİ’DE DÜZENLENEN REFERANDUM İLE İLGİLİ TANITIM PROGRAMINDA YAPTIĞI KONUŞMASINDA, ” İLK DEFA CERRAHİ BİR MÜDAHALE VAR. SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ GİBİ TÜRKİYE’DE İSTİKRARA AYARLI BİR DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU” DEDİ. (ALPARSLAN ÖTÜKEN/KAYSERİ-İHA)

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kayseri’de düzenlenen referandum ile ilgili tanıtım programında yaptığı konuşmasında, ” İlk defa cerrahi bir müdahale var. Sistem değişikliği gibi Türkiye’de istikrara ayarlı bir değişiklik söz konusu” dedi.
Kadir Has Kongre Merkezi’de Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği tarafından referandum ile ilgili tanıtım toplantısına AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, 25. dönem AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın kalkan ile çok sayıda Memur-Sen üyesi katıldı.
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplantıda yaptığı konuşmasında, “Önümüzde çok kritik bir süreç var. 3 Nokta duruyor. 16 Nisan, 15 Mayıs ve 1 Ağustos-30 Ağustos arası 4. Dönem toplu sözleşme. Memur-Sen ailesinin, toplam 5 milyon 100 bin insanın, yaklaşık 20 milyon insanın yükünü taşıyan ve onlar için Milli Gelir’den pay alan bir teşkilat” dedi.
Yalçın; ” 4. Dönem toplu sözleşmeye oturacağız Ağustos ayında. Masaya güçlü oturmak için 15 Mayıs’ta 1 milyon 111 bin 111 hedefiyle gücümüze güç katmak için bu süreçte yeniden besmele çekmek için bu süreci tek başına yürütmek haksızlık olurdu çünkü önümüzde Türkiye için tarihi bir nokta var. 16 Nisan bu ülkede 35 yıldır darbe anayasasının ihdas edildiği günden bu güne beklenilen tarih. 18 değişiklik olmuş anayasada hepsi kozmotik değişiklikler. Onun için Anayasa değişikliği tartışması asla bitmemiş. İlk defa cerrahi bir müdahale var. Sistem değişikliği gibi Türkiye’de istikrara ayarlı bir değişiklik söz konusu” diye konuştu.
Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan ise, “Aydın Kalkan, “Başörtüsüyle okumak isteyen Arabistan’a gitsin hezeyanlarını bir daha duymamak için Evet diyeceğiz. Ülkemizin gerçek kimliğine ulaşması, mücadelesinin kahramanı ülkemizin asıl sahiplerinin yaşadıkları tüm haksızlıkları ortadan kaldıran, dünyanın kibir baronlarına ‘Siz adam öldürmeyi iyi bilirsiniz’ diyerek dünyayı şaşkına çeviren, 15 Temmuz ihanetinde darbe haberini alır almaz darbecilerin merkezine korkusuzca koşan Uzun adama hakkını teslim etmek için referandumda evet diyeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.