ARIK, “HEKİMLİĞİMİ DE VEKİLLİĞİMİ DE ATATÜRK’E BORÇLUYUM” 18 MART’IN TATİL EDİLMESİ İÇİN İKTİDARDAN DA DESTEK BEKLİYORUZ


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 9 çocuklu çiftçi bir ailenin çocuğu olduğunu, Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde mercimek sökerek aile bütçesine katkıda bulunduğunu ifade ederek hekimliğini de vekilliğini de Cumhuriyete, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğunu belirtti.
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Yozgatlı Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen 18 Mart Şehitlerini ve Tüm Şehitleri Anma Gecesi’ne katıldı. Arık, burada yaptığı konuşmada cumhuriyet ve demokrasinin önemine dikkat çekerek, “Ben 9 çocuklu çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Yozgat’ın Şefaatli İlçesi’nde mercimek sökmeye gittiğimi çok iyi hatırlıyorum. Sonra doktor oldum. Bugünde sizin huzurunuzda milletvekili olarak bulunuyorum. Ben bunu demokrasimize, cumhuriyetimize ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum” dedi. Arık’ın bu sözleri salondaki vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı.
Arık, şehitler arasında ayrım yapılmaması gerektiğini ifade ettiği konuşmasında, 18 Mart’ın Resmi Tatil ilan edilmesi için kanun teklifi verdiğini belirterek, salonda bulunun Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’dan iktidar partisi olarak bu kanun teklifine destek olmalarını istedi. Arık, “Bu bayrak için, bu vatan için hepimiz seve seve şehit oluruz. Dün şehit olduk, bugün şehit oluyoruz. Yarın da şehit olacağız. Analarımız öpmeye kıyamadıkları evlatlarını askere gönderirken gerekirse vatana kurban olsunlar diye kınalayarak gönderir. 15 Temmuz’da Meclisin üzerinden alçak uçuş yapan alçaklar tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimini hep beraber yaşadık. Allah’a şükürler olsun ki, milletimizle, meclisimizle, medyamızla bunu bertaraf etmesini bildik. Sonrasında 15 Temmuz resmi tatil ilan edildi. Bizim için bu ülke için evlatlarını babasız, eşlerini eşsiz, ana babalarını evlatsız bırakan güneydoğu şehitlerini de anlamlı. Bu nedenle 18 Mart’ın resmi tatil edilmesi için bir kanun teklifi verdik. Sayın Bakan iktidar partisi olarak bu konuda sizlerin de desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.