Avrupa Erciyes’te buluşacak

Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla Erciyes’te Kar Voleybolu Avrupa Kupası maçları oynanacak.
Avrupa Voleybol Konfederasyonu tarafından düzenlenen Kar Voleybolu Avrupa Kupası’nın ilk ayağı 18-19 Şubat tarihlerinde Erciyes’te yapılacak. Şampiyonaya erkekler ve bayanlarda 23 takım katılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, konfederasyon ve federasyon yetkilileri ve sporcularla Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde yaptığı toplantı sonrası bir araya geldi.
Avrupa Kupası ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı, sporun kitlesel bir kavram olduğundan hareketle bu tür organizasyonları Erciyes’te sürekli hale getirmeye çalıştıklarını söyledi. Cıngı, 4 Mart’ta da Erciyes’te ikinci kez Snowboard Dünya Kupası’nın yapılacağını hatırlattı. Erzurum’daki Gençlik Olimpiyatlarına da değinen Cıngı, olimpiyatlarda Türkiye’nin tek madalyasını Erciyes A.Ş. sporcusunun aldığını belirtti ve sporcu yetişmesine de katkı sağladıklarını kaydetti.
Türkiye Voleybol Federasyonu As Başkanı Alper Sedat Aslantaş da Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Mustafa Çelik’e destekleri nedeniyle teşekkür etti. Avrupa Voleybol Konfederasyonu Süpervizörü Christine Gellin ise Erciyes’teki müsabakaların Avrupa Kar Voleybolu turnuvasının ilk organizasyonu olacağını ve bu haliyle tarihi bir nitelik kazandığını söyledi. -KURUM BÜLTENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.