Aydın Kalkan, “Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Kime Emanet”

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Aydın Kalkan, yaptığı açıklamasında Kayseri’deki okul müdürlüğü, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı kadrosu için yapılan mülakatları eleştirdi.
Aydın Kalkan, “Yönetici atamalarıyla ilgili değişen yönetmelik gereği mülakat yapılmaya başlanmıştır. Kayseri’de okul müdürlüğü, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı kadrosu için mülakat yapılmıştır.” dedi.

İŞTE KALKAN’IN TAM AÇIKLAMASI:

KAYSERİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE YANLIŞLIKLAR DEVAM EDİYOR.

Yönetici atamalarıyla ilgili değişen yönetmelik gereği mülakat yapılmaya başlanmıştır.  Kayseri’de  okul müdürlüğü,  müdür başyardımcılığı ve  müdür yardımcılığı kadrosu için mülakat yapılmıştır.

24.07.2017 tarihinde açıklanan mülakat sonuçları ile ilgili Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu şube basın açıklaması yaptı.

Mülakat komisyonları sıkıntılıdır.

Milli Eğitim Bakanlığının hayati öneme sahip kadrolarına idareci seçmekle görevlendirilen komisyonlarda teamüllere aykırı davranılmıştır. İdarecilik için başvuru yapan bin dört yüze yakın eğitim çalışanının ilgi, bilgi, yöneticilik kabiliyeti ve iletişim becerileri gibi konularda tecrübeli olan Melikgazi ilçe milli eğitim müdürü, Kocasinan ilçe Milli eğitim Müdürü ve Diğer İlçelerin Milli eğitim Müdürleri görevlendirilmemiştir. Komisyonda bir kaç ay önce geçici görevle görevlendirilen şube müdürleri görevlendirilmiştir. Dolayısı ile komisyon idareci adaylarını gerçekten değerlendirme yerine birilerinin listesine ve tanımadığı insanlara sipariş puanlar mı vermiştir.

 Mülakat Puanları şaibelidir

Mülakat sınavına giren adaylardan alınan bilgiler ve yapılan gözlemler neticesinde mülakat komisyonu sınava giren adaylar arasından önceden belirledikleri adaylara soruların cevaplarını verdikleri ile ilgili ciddi duyumlar alınmaktadır. Adaylara dört soru sorulmuştur. Bu soruların cevapları bazı adaylara söylenmezken komisyonun bazı adaylara soruların cevaplarını hatırlatacak ve anlatacak yönlendirmeler yaptığı ihbarları ve duyumları alınmıştır.

Eğitim çalışanlarının en büyük sendikası olarak bu şaibeli durumun araştırılması ve gereken tedbirin alınmasını istiyoruz. Her eğitimci yöneticilik sınavına eşit şartlarda girmelidir ve soruların cevapları verilecekse mülakata ne gerek vardır. Açıklanan sonuçlar vicdanları yaralamıştır ve Milli Eğitim Bakanlığının ve Türkiye Cumhuriyetinin devlet ciddiyeti ile bağdaşmamıştır. Birilerinin fantastik hevesleri uğruna devleti evlatları arasında adaletsizlik yapıyor pozisyonuna düşürmeye kimsenin hakkı yoktur.

 Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Kime Emanet

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, halen görev yapan  İl Müdürü Osman Elmalı’nın göreve gelmesinden sonra çok ciddi hataların yapıldığı bir kurum haline gelmiştir. FETÖ terör örgütünün derneğinin önünden geçen öğretmenleri açığa alan il müdürlüğü, FETÖ terör örgütünün sendikası olan ve Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan AKTİF SEN’e 2012-2013 yılları arasında 9 ay üye olan birisinin halen Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynaklarından sorumlu Şube Müdürü olarak görev yapıyor olması ne anlama gelmektedir.  Vatanına milletine her şartta hizmet eden eğitim çalışanlarını idarecilik mülakatları sonucu itibarıyla bölen ve kurumlara olan güveni sarsan sonuçların  bu görevlendirme ile ilgisi var mıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.