Başkan Büyükkılıç Gökkent Pazar Yeri ve Sosyal Tesislerinde incelemede bulundu

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gökkent Mahallesinde yapımı devam eden Kapalı Pazar Yeri ile Sosyal ve Spor Tesisi inşaatını gezerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Kapalı Semt Pazaryeri ile Sosyal ve Spor tesislerin tamamlanması ile Gökkent Mahallesine yeni misyon ve vizyon kazanacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Gökkent Mahallesinin yeni kurulan ve alt yapı sorunu olmayan planlı gelişimi ile örnek mahallerden biri olduğunu söyledi.
Gökkent Bölgesinin özellikle kooperatiflerin büyük ilgisi olan bir mahalle olduğunu çünkü imarlı arsaların yapılanmaya hazır olarak bulunduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç “Gökkent Mahallesi kendi halinde ama planlı bir şekilde büyüyen ve gelişen semtimizdir. Her geçen gün bina sayısı dolayısı ile nüfusu artmaktadır. Artan nüfusun ihtiyacı bölge halkının istekleri olmaktadır. Gökkent mahallesinde halk toplantılarında bizden kapalı pazaryeri ile sosyal ve spor tesisleri isteğinde bulundular. Bu istek haklı bularak bizde projelendirdik ve inşaatına başladık. Kapalı semt pazaryeri yine çok amaçlı inşa edilmektedir. Otopark, toplantı salonu, kurban kesim yeri gibi, ayrıca sosyal ve spor tesisi ile bir arada inşa edilerek hizmette bütünlük sağlanmak istenmiştir. Çocuklarımızı seviyoruz ve onları önemsiyoruz. Onlar için bu arada oyun guruplarını yeniliyoruz. Gökkentliler de Melikgazili olmanın farkını hizmetlerden yararlanarak yaşıyorlar “ dedi.
Gökkent Mahallesinin çarşı mesafesinin uzak olduğunu bu açıdan semtlerinde kapalı pazaryerinin bulunması gerektiğini kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, pazaryeri, sosyal ve spor tesisleri ile mahalle halkının sosyal yaşamında da değişim olacağını çünkü yeni sosyal alanların mahalleye kazandırılacağını sözlerine ekledi. -KURUM BÜLTENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.