Başkan Büyükkılıç liselilerle buluştu

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi İlçe sınırları içerisinde eğitim ve öğretim veren Sema Yazar Anadolu Lisesi’nin her ay öğrencilere yönelik düzenlediği Kariyer Günleri toplantısının konuğu olarak öğrencilerle sohbet etti.
Melikgazi Belediyesi olarak eğitim ve öğretim ile ilgili olarak yapılan çalışmalar ile yatırımları öğrencilere anlatan Başkan Büyükkılıç, Melikgazi İlçe sınırları içerisinde yer alan bütün eğitim kurumlarına mali imkanlar ölçüsünde hizmet verdiklerini kaydetti.
Belediye olarak şehrimizin muhtelif semtlerinde okul yaparak ilçe halkının hizmetine sunduklarını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “İlçe genelinde tüm okulların spor sahalarını yeniliyoruz. Basketbol ve spor alanları kazandırıyoruz. Okullarda çevre ve bahçe düzenlemesini yapıyoruz. 34 okulda öğretmenler odası, 12 okulda tiyatro ve konferans salonu ile 7 okulda kapalı spor salonu yaparak eğitimin hizmetine sunduk. 24 ayrı merkezde üniversite sınavına yönelik kurslar düzenliyoruz” dedi.
Slayt Eşliğinde Çalışmalar Anlatıldı
Melikgazi Belediye yatırımlarını genel olarak slayt eşliğinde öğrencilere anlatan Başkan Büyükkılıç, 270 öğrencinin katıldığı Kariyer Günleri toplantısının son bölümünde öğrencilerin sorularını cevaplandırarak detaylı olarak bilgilenmelerini sağladı.
Okul yönetimi ve öğrenciler ile okulu gezerek öğrencilere konukları olmaktan mutlu olduğu ifade eden Başkan Büyükkılıç, öğrencilere derslerini günü gününe yapmalarını tavsiye ederek başarı temennisinde bulundu.
Sema Yazar Anadolu Lisesi Müdürü Samet Özdoğan, toplantı sonrası günün anlamına istinaden katılımlarından dolayı Başkan Memduh Büyükkılıç’ a plaket verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.