Başkan Büyükkılıç, Şehircilik Şurası Toplantısı için Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen Şehircilik Şurası toplantısına iştirak etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile toplanan Şehircilik Şurası’nda Başkan Memduh Büyükkılıç, gerçekleştirilen bu toplantı gelecek akıllı kentlerin bir ön toplantısı olduğunu ve bundan böyle belediyelere daha çok yetki ve sorumluluk getirilerek akıllı şehirlerin temelinin atılacağını söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Beştepeler Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Şehircilik Şurası ile şehircilik adına yeni birçok gelişme ve yatırımlara öncülük edileceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu şura toplantısında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu mesajların çok anlamlı ve önemli olduğunu kaydetti.
Kayseri’de 21 yıl Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve Kayseri Belediye Modeli kavramını gündeme getiren Sayın Mehmet Özhaseki’nin Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasının ülkemiz adına bir kazanç olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, şehirlerin bundan böyle kaderine terk edilen değil gelişen ve büyüyen bir yaşam alanı olacağını sözlerine ekledi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.