Başkan Büyükkılıç ve ekibi ihracatın ve istihdamın merkezi Kayseri OSB’de

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Sanayi Cami’nde, Cuma namazı sonrası sanayiciler ve çalışanları ile sohbet eden Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Şuanda bulunduğumuz yer Kayseri için, Anadolu İçin hatta Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetleri için önemli bir üretim ve istihdam merkezidir. Çünkü Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Kayseri Serbest Bölgesi, İç Anadolu Lojistik Merkezi hep bu alan içerisinde bulunmaktadır” dedi.
Sanayiciler ile işçilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşımın çok alternatifli olduğu, bundan olayı ulaşım sorunu bulunmadığını söyledi. Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde 17 ayrı üretimde toplam 815 fabrika bulunduğunu, ayrıca Kayseri Serbest Bölgesi’nde ise 39 fabrikanın yer aldığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Sanayi Bölgesi’nin, Kayseri için büyük bir kazanım olduğunu çünkü Kayserili girişimcilerin artık üreterek 5 kıtaya ihracat yaptıklarını kaydetti. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 29. Cadde ile Tınaztepe Mahallesi arasında bağlantı yolu olan Abdülhamit Han Bulvarını açtıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu yolun açılması ile Sanayi Bölgesi ile daha kısa sürede, daha seri bir ulaşım sağlandığını sözlerine ekledi.
Başkan Memduh Büyükkılıç’ın Organize Sanayi Bölgesi gezisine Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Enerji ve Tabi Kaynaklar önceki Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palıncıoğlu, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri iştirak etti. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.