Başkan Büyükkılıç’tan Gaziler Günü Mesajı

19 Eylül Gaziler günü nedeni ile bir mesaj yayınlayan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, vatan uğruna savaşan gazilerimizin her gün hatırlanması gerektiğini vurguladı.

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ NEDENİ İLE BİR MESAJ YAYINLAYAN MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, VATAN UĞRUNA SAVAŞAN GAZİLERİMİZİN HER GÜN HATIRLANMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI.

Şehit yakınlarına ve gazilere kamu hizmetlerinde farklılık, ayrımcılık ve hizmette öncülük yapılacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç; “Vatanımız, şehit ve gazilerimizin ortaya koydukları bu azim ve kararlılıkla elde edilmiştir. Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerimizi, saygı duymak ve değerli kişiliklerine yaraşır imkânlar altında yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur” dedi.
Türk Milleti’nin tarih boyunca verdiği var olma savaşından essiz destanlar yazıp zaferle çıktığını kaydeden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, mesajında su görüşlere yer verdi:
‘Yurdumuzda her yıl 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu bilinçle, Bu duygu ve düşüncelerle; Gaziler Haftası’nı kutlarım, ebediyete intikal eden gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta bulunan gazilerimize de saygı ve şükranlarımı sunuyorum Melikgazi Belediyesi olarak şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize hizmette ayrımcılık yapacağız. Şehitlerimiz, bizlerin bağımsız ve hür yaşaması için vatan uğruna canlarını feda etti, gazilerimiz ise canları pahasına savaştı. Onlar için ne kadar ayrımcılık yapsak azdır. Yerel yöneticiler olarak bizlerin de bu vatan için yapacağımız çok şeyler olduğunu düşünüyoruz”-İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.