Başkan Çolakbayrakdar, Çocuklarımız önceliğimizdir!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘Okullar Renklensin Çocuklar Şenlensin’ projesi kapsamında Zübeyde Hanım İlkokulunu ziyaret etti.

baskan-colakbayrakdar

Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğine, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Bulu, Gökhan Doruk ve Mustafa Çapan, Eğitim Bir Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, Eğitim Bir Sen Kadın Komisyonu Başkanı Çiğdem Türkel,belediye birim müdürleri ile okulun öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.
Okul girişinde öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Çolakbayrakdar, konuşmasında Kocasinan Belediyesi olarak 7’den 70’e her kesimden ilçe sakininin mutluluğu, huzuru ve daha iyi şartlarda yaşamaları için çalıştıklarını vurguladı.
“Önemli konu başlıklarımızdan bir tanesi gençlerimiz ve çocuklarımızdır. Konu çocuklarımız ve gençlerimizolduğunda her zaman için pozitif ayrımcılık var. Çocuklarımız her zaman önceliğimizdir.” diyen Çolakbayrakdar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Büyük ve Güçlü Türkiye’nin geleceğisiniz. Türkiye’nin yapı yaşları sizlersiniz” diyen Başkan Çolakbayrakdar, “Geleceğimiz çocukları için ne kadar hizmet etsek azdır. Biz bu bakış açısıyla sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Kocasinan Belediyesi olarak ilçedeki okulların spor, oyun ve bahçe alanlarını oluşturuyoruz. Bununla kalmayıp okullarda fiziki olarak yapılması gereken her türlü tadilatı yapıyoruz. Biliyoruz ki; fiziki temizlikle başlayan temizlik, ruhi temizliği de getirecek. Bunun için bu sene Kayseri’de yine bir ilki gerçekleştirerek ‘Okul Temizlik Hijyen Ekibi’ uygulamasını başlattık. Dinimizin gereği hem örfi hem de ahlaki olarak okullarımızdaki sıhhi mekanların temizliğini üstlendik. Kocasinan’da bütün okulların temizliğini yapıyoruz. Bu sizlere ve geleceğimize ne kadar önem verdiğimizin birgöstergesidir. ”
Konuşması sık sık öğrencilerin sevgi gösterileri ve tezahüratlarıyla kesilen Çolakbayrakdar, okullarda başlatılan ‘Okullar Renklensin Çocuklar Şenlensin’ projesi hakkında şu bilgileri verdi:
“Geleneksel oyunlarımızı paylaşsınlar ve bir sonraki kuşaklara aktarılması konusu açısından bütün okullarımızın bahçelerinde ‘Okullar Renklensin Çocuklar Şenlensin’ adlı projeyi başlattık. Geleneksel oyunlarımızın oynanabileceği mekanlarhazırladık. Kültürel bir süreklilik açısından bu proje değerliydi. Ürettiğimiz projelerle Kocasinan’a kattığımız değerle önümüzdeki zaman dilimin de Kocasinan’da yaşamak ayrıcalık olacak. Herkes Kocasinan’da yaşamak için gayret edecek.”
Kocasinan Belediyesi tarafından hazırlanan çocuklara özel, ‘Kocasinan Çocuk Dergisi’ni de tanıtan Başkan Çolakbayrakdar, “İçerisinde milli ve manevi değerlerimizi anlatan çizgi kahramanlarla sizlere eğitici ve öğretici bilgiler veren dolu dolu bir dergi oldu. Çocuklarımız dergi içerisindekilerle hem eğlenmeyi, hem paylaşmayı hem de yardımlaşmanın ne kadar önemli bir olgu olduğunu öğreniyorlar. Biz onların geleceği için, yarınları için, huzurlu ve mutlu olmaları için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü çocuklarımız geleceğimizi emanet edeceğimiz güçlü bireylerdir. O yüzden kültürel değerlerimiz, geleneksel değerlerimizi artırmak adına projeler gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.
Daha iyi yarınlar için öğrencilere nasihatlerde de bulunan Başkan Çolakbayrakdar, “15 Temmuz da bazı hainler sizin geleceğinizi umutlarınızı çalmak istedi. Milletimiz buna fırsat vermedi. İnşallah bundan sonrada vermeyeceğiz. Sağlam adımlarla sizler Büyük Türkiye’yi oluşturmak için yürüyeceksiniz. Biz de sizler için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.
Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran ise, belediyenin görevi olmadığı halde sürekli eğitime destek verdiklerinden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Başkan Çolakbayrakdar ile birlikte ilçe genelinde okullarımızda çok önemli projeler hayata geçirdik. Sağ olsun Başkan her zaman bize destek oldu. Çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Zübeyde Hanım İlkokulu Müdürü Metin Durmuş ise, okula desteklerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Eğitim Bir Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Çiğdem Türkel, eğitim ve öğretime devamlı desteklerinden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür plaketitakdim etti.
Ardından Başkan Çolakbayrakdar, minik yüreklerle tek tek ilgilenerek, ‘Kocasinan Çocuk Dergi ’sini dağıttı.
Başkan Çolakbayrakdar protokol ile birlikte, okul koridorlarında Kocasinan Belediyesi tarafından hazırlatılan 15 Temmuz ve Çanakkale zaferini anlatan fotoğraf sergisini gezdi. Sonrasında bir konuşma yapan Başkan Çolakbayrakdar, “15 Temmuz’un hatırlanması için, o gün yaşanan sürecisaat saatanlattık.Bir koridorumuzda 15 Temmuz, diğer koridorumuzda ise Çanakkale’yi anlattık. 15 Temmuz ile Çanakkale arasında pek bir fark yok. Çanakkale de o gün için varlık yokluk mücadelesiydi. O günde topraklarımıza kast eden ebedi yurdumuzdan bizi alıkoymak isteyen bir düşmanvardı. 15 Temmuzda benzer bir düşman saldırısıydı. Bir istilaydı. Çocuklarımızın bunu iyi anlaması ve iyi görmesi noktasında son derece önemlidir.” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar’ın, mutlulukları yüzlerine yansıyan minik çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirmesiyle program sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.