Başkan Hiçyılmaz, “1071 Ruhu, Cumhurbaşkanımız Önderliğinde Yeniden Canlanmaktadır”

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Malazgirt Zaferi’nin 946. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Hiçyılmaz, “1071 ruhu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yeniden canlanmaktadır. 1071 Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıldönümünü kutluyoruz” dedi.

Hiçyılmaz, “Sultan Alparslan’ın adaletli, merhametli ve hoşgörülü yönetim anlayışıyla Anadolu’nun bereketli topraklarında yeşermeye başlayan şuur, medeniyetimizin dayandığı sağlam temelleri Anadolu’da oluşturmuştur. Bu topraklarda farklı inanç, dil, köken ve kültürlerden insanlar bu şuurla yüzyıllarca barış ve huzur içinde bir arada yaşamış ve yaşamaya da devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Hiçyılmaz, “Aziz milletimiz bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön vermiştir. 1071’de Malazgirt’te kazanılan büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kadar uzanan yolun ilk adımı olmuştur. Milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına sahip çıkmakta, daha parlak bir geleceğe ulaşmak için ilerleyişini sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.

Hiçyılmaz açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ecdadımızdan miras kalan sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmaya dayalı yüce değerler, milletimizin her zaman birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden geleceğinin, barış ve huzurumuza kastedenlere karşı gereken cevabı vereceğinin güvencesi olmaktadır. 946 yıl önce Malazgirt’te büyük bir zafer kazanan büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 15 Temmuz’daki yeniden dirilişte mücadele verirken şehit düşenlere Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.”  -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.