Başkan Hiçyılmaz’dan18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Hiçyılmaz, mesajında Çanakkale Zaferi’nin Türk milletinin kahramanlık destanı olduğunu belirterek, “102 yıl önce nasıl bir kahramanlık gösterilmişse, 15 Temmuz’daki asil duruş da milletimizin mücadeleden asla vazgeçmeyeceğinin bu yüzyıldaki kanıtı olmuştur” dedi.
Çanakkale Zaferi’nin birinci dünya savaşı içinde ayrı bir özelliği olduğunu ve tarihin akışını değiştirdiğini belirten Hiçyılmaz, “Milletimizin; zamanının en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir” diye konuştu.
Hiçyılmaz, “Aziz Milletimiz, tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutmuş, bu uğurda büyük bedeller ödemiştir. Milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını canı pahasına korumasını bilmiştir. 15 Temmuz gecesinde darbe girişimi karşısında gösterilen mücadele ve büyük kahramanlık, milletimizin dün olduğu gibi bugün ve yarın da her türlü zorluk karşısında dimdik duracağının göstergesidir” şeklinde konuştu.
Hiçyılmaz, mesajını şöyle sürdürdü:
“Bugün bizlere düşen; Çanakkale’de kahramanca savaşan, vatanımızı kanıyla, canıyla müdafaa eden şehitlerimizi ebediyen şükranla hatırlamak, ülkemizi korumak, bütün değerlerimizi daha yükseğe taşımak için daha büyük gayretle çalışmaktır. Ayrıca daha demokratik, daha kalkınmış bir ülke olma yolunda millet olarak emin adımlarla yürümektir. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.” -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.