BASTIĞINIZ YERE DİKKAT!

Kar yağışı sonrası buzlanan yollar, vatandaş için kışın en büyük çilesi haline geliyor. Yürümeye çalışırken düşüp, çeşitli sağlık problemleri yaşayanların sayısı ise bu yıl eski yıllara göre daha azalmış durumda. Vatandaşlar artık karlı havalarda daha bilinçli hareket ediyor.

“Bir artış olduğu söylenemez”

Cumhuriyet Meydanı yakınlarında medikal olarak çalışan Yusuf Hikmet Balak (53), kış aylarında geçtiğimiz yıllarda satışlarının daha iyi olduğunu ancak bu yıl daha düşük olduğunu kaydetti. Kış aylarında düşenlerin, ayaklarını burkan veya kıranların, doktorların tavsiyeleri ile akın ettikleri medikallar, bu kış önceki kışlara göre daha az satış yapıyorlar. Teknolojinin gelişmesinin de bu konuda etkili olduğunu dile getiren Yusuf Hikmet Balak: “Teknoloji ile kullanılan ayakkabılar bile değişti. Vatandaşlarda eskisi gibi değil artık, yolda daha bilinçli hareket ediyorlar. Eskisi kadar düşen vatandaşlarımız olmuyor. Haliyle bizim işlerimizde de kışın satılan ürünlerde bir artış olduğu söylenemez” diye konuştu.

-Cemil Macit  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.