Battalgazi Mahallesi kentsel dönüşümde ‘Biz de varız’ dedi

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Battalgazi Mahallesi, Karslı Cami çevresinde bulunan 48 gecekondu ev sahibinin kendi evleriyle yıkarak arsaları belediye teslim ettiklerini söyledi.

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, BATTALGAZİ MAHALLESİ, KARSLI CAMİ ÇEVRESİNDE BULUNAN 48 GECEKONDU EV SAHİBİNİN KENDİ EVLERİYLE YIKARAK ARSALARI BELEDİYE TESLİM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Kendi evlerini yıkarak kentsel dönüşüm de “Biz de varız” ev sahiplerinin hiç birinin dışarıda ve açıkta kalmadığını belirten Başkan Büyükkılıç, aynı alanda bulunan 78 mülk sahibine ev verildiğini kaydetti.
Kentsel Dönüşümde Projesi kapsamında belediyenin başarılı çalışmasını gören mülk sahipleri kendi evlerini belediyeden önce yıkıp arsaları belediye teslim ettiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Kentsel Dönüşüm projesini önemsiyoruz. Çünkü 2023 yılını hatta 2071 yılının Melikgazisini inşa ediyoruz. Battalgazi Mahallesi Karslı Cami çevresinde bulunan mülk sahiplerine teşekkür ediyoruz. Bizlere güvenleri tam, bu çok anlamlı ve bizler için de çok önemli. Battalgazi mahallesinde tapulu mali olanları ile ilgili yapılan değerlendirmelerle ikamet etmelerini sağlayacak konutlar verildi. Bundan sonraki çalışmalarda bölgesel olarak devam edecek. Kendi bölgesinde yapılan evler tapu sahiplerine teslim edilecek” dedi.
Başkan Büyükkılıç, Battalgazi Mahallesi, Karslı Camii çevresindeki değişim ile mahallelinin de sosyal yaşamının değişeceğini sözlerine ekledi.-İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.