BİLİNÇALTINIZIN ÖZELLİKLERİNİ KEŞFEDİN

Bilinçaltı tam anlamı ile bildirmek gerekirse bir kayıt kasetidir ve sizin algıladığınız her şeyi kaydeder mesela kasetler sadece iki duyumuzu kaydeder ama bilinçaltı beş duyumuzu hatta altıncı ve diğer duyularımızı da istesek de istemesek de fark etmeden kaydeder.

Bu işleyiş tam olarak şöyledir. İnsan üst bilinç ile odaklandığı şeyleri fark eder fakat bilinçaltı her şeyi fark eder bu aynı bir kameranın sorgusuz sualsiz her şeyi kaydetmesi gibidir. Aslında bizim gözümüzde mükemmel bir kameradır saniyede yaklaşık 17 kare fotoğraf çekerek hayatımızı yaşamamızı sağlar. Ama bizim üst bilincimiz sürekli bir şeylere odaklanmamızı sağlar bunun sebebi ise bilinçaltında olan eski konularla yeni konuların etiketlenmesidir ve bundan dolayı hiçbir zaman bilinçaltımızın algıladığı gibi hissettiklerimizi, gördüklerimizi tarafsız saf gözle bakamayız.

İşte bilinçaltı ile yapabilecekleriniz

Bilinçaltınızda her sorunun cevabı vardır. Uykuya dalmadan önce bilinçaltına “yarın sabah altıda kalkacağım.” emrini verirseniz sizi tam saatinde uyandıracaktır. Biyolojik saatimiz olduğu için bilinçaltı zamanı gelince sizi birşeyleri bahane ederek bir şekilde uyandıracaktır.

Her gece yatarken kendi kendinize söylediğiniz olumlu ifadeler sağlığınızın kusursuz olması yönünde olsun; bilinçaltınız buyruğunuzu yerine getirecektir. Bilinçaltınıza en kolay emir verme ve onun bu emirleri kabul etmesinin bir tek yolu vardır ve buda ona yakın olmaktır. Ona yakın olma yolu ise frekansımızın düşük olmasıdır buda bilinçaltımızın açık olduğu andır ve herşeyi kabullenir. İnsanın frekansının düştüğü anlardan biri ise uykuya girmeden önceki haldir çünkü uyku hali bilinçaltı halidir ve açıktır çoğu şeyi kolaylıkla kabul eder.

Bir kitap ya da harika bir tiyatro eseri yazmak, fevkalâde bir konuşma yapmak istiyorsanız, bu fikri sevgiyle hissederek bilinçaltınıza iletin; o da size istediğiniz karşılığı verecektir. Bilinçaltımızda herşey kayıtlı olduğu için eserinizin olması için iyi bir veri tabanıdır.

Asla “bunu yapamam” ya da “şunun olması imkânsız” gibi sözler söylemeyin. Bilinçaltınız bunu yalın anlamlarıyla alacak ve bu düşüncelerden dolayı yapmak istediğiniz şey için yeteneğiniz olmadığını kabul edecektir. Bilinçaltı sürekli tekrarlanan düşünceleri hayatımızdaki kayıtlanmış herşeyle ilişkilendirir ve artık o hali yaşamaya başlamış oluruz.

Size zarar verecek ya da canınızı yakacak şeyler düşünmeyin çünkü neye inanırsanız onunla karşılaşacaksınız.

En doğru şekilde düşünüp hissetmeye başlarsanız huzurlu bir zihne sahip olmanız kaçınılmaz olur. Bilinçaltınız, zihninizden geçirip doğru olduğunu iddia ettiğiniz her şeyi kabul edecek ve size bunu yaşatacaktır.

Bilinciniz kapıdaki bekçidir. En önemli işlevi bilinçaltını, yanlış izlenimlerden korumaktır. iyi şeylerin olabileceğini ve şu anda olmakta olduğunu düşünmeyi her zaman tercih edin.
Bilinçaltı kaydını şimdiki zamanı baz alarak yaptığı için istediğimiz herşeyi şimdiki zamanda düşünmeliyiz.

Özellikle kendinizle ilgili bir şeyleri düşünürken sürekli olumlu cümleler kurmaya özen gösterin. Sürekli tekrarladığınız olumlu yada olumsuz konuşmalara bilinçaltınız inanmaya başlayacak ve sizi o tarafa yönlendirecektir.

Kendinize güvendiğinizi sık sık tekrarlayın. Bunu yaptıkça ve bilinçaltınızı da inandırdıkça yapacağınız her işte kendinize güvendiğinizi ve rahatlıkla başarabileceğiniz hissi oluşacaktır ve kendinize olan güveniniz inancınız daha da artacaktır.

Seçimlerinize dikkat edin. “Sevgi-Nefret, Umut-Karamsarlık, Olumlu-Olumsuz, Huzur-Stres” Yoğunlaştığınız her düşünce ve duygu size geri dönecek ve yaşamınız da ki birçok olayda karşınıza çıkacaktır. Neye inanırsanız, seçimleriniz ne ise o yönde ilerlediğinizi fark edeceksiniz. Hayata bakış açınız sizin düşünceleriniz ve duygularınızla şekillendiği için bu konuya göstereceğiniz önem yaşam kalitenize direk etki edecektir.

Sevgiyle esen kalın…

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.