Birlik Vakfı Öğrenci Yurdunun temeli atılıyor

Birlik Vakfı Kayseri Şubesi tarafından yaptırılan öğrenci yurdunun temeli atılıyor. Temel atma törenine, Birlik Vakfı’nın kurucuları arasında yer alan TBMM Başkanı İsmail Kahraman katılacak.
Birlik Vakfı Kayseri Şubesi tarafından yaptırılacak olan 350 kişilik öğrenci yurdunun temeli atılacak. Temel atma törenine Milli Türk Talebe Birliğinin ve Birlik Vakfının kurucularından TBMM Başkanı İsmail Kahraman katılacak. Kahraman, önce saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan, Birlik Vakfı Kayseri Şubesinin açılışına, saat 16.00’da da Birlik Vakfı Öğrenci Yurdunun temel atma törenine katılacak. Kahraman, akşam yemeğinde, Milli Türk Talebe Birliği Kayseri Şubesindeki gençlerle bir araya geldikten sonra Kayseri’den ayrılacak.
Hedef: gençlerin milli-manevi değerlerle yetişmesi
Yurt binası yapımının, Birlik Vakfının mili-manevi değerlere sahip gençlere yetişmesi hedefine hizmet edeceğini belirten Birlik Vakfı Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel, arsanın mülkiyetinin Vakıflara ait olduğunu ve Vakıf tarafından yap-işlet-devret modeliyle yıllık 200 bin TL’ye kiralandığını ifade etti. Ayrıca, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın programa katılımlarının, kendileri için çok anlamlı olduğunu belirten Birlik Vakfı Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel, “Birlik Vakfı, Milli Türk Talebe Birliğinin devamıdır. Milli Türk Talebe Birliği 1916 yılında kurulan güçlü bir sivil toplum örgütüdür ve gençlerin milli-manevi değerler doğrultusunda yetiştirilmesini hedefler. 1980 darbesi ile birlikte diğer sivil toplum kuruluşları gibi kapatılan Birlik, 1985 yılında kurulan Birlik Vakfı ile tekrar hayat kazanmıştır. Vakfın kurucusu ve Milli Türk Talebe Birliğinin de bir süre başkanlığını yapmış olan Sayın Meclis Başkanımız İsmail Kahraman’ın, Vakfımızın açılışı ve yurdumuzun temel atma törenine katılması bizim için çok anlamlıdır” dedi.
Birlik Vakfının gayesinin, geleceğin teminatı olan gençlerin, inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip kişiler olmasını sağlamak ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Başkan Mehmet Adıgüzel, MTTB ve Birlik Vakfının 15 Temmuz hain darbe girişiminin püskürtülmesinde de önemli etkileri olduğunu belirtti. Başkan Mehmet Adıgüzel, “Vakfımızın ve gençlik yapılanması olan MTTB’nin, 12 Eylül’de millet olarak yaşadığımız askeri darbeyle kapatılmasına rağmen, 15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimine karşı, Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile gösterilen sivil mukavemete destek vermesi oldukça manidardır. Bu bağlamda Vakfımız yurt ve burs çalışmaları ile hedefleri doğrultusunda, gençlerin mili manevi değerlerle yetişmesini sağlamaya yönelik faaliyetlerine durmadan devam edecektir” ifadelerini kullandı. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.