BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Bir yıla yakın süredir bir müzik derneği oluşturarak, bünyesinde müzik eğitimi vermeyi amaçlayan, 1972 doğumlu Yılmaz Özdemir, Kayseri halkının müziğe yeterli ilgiyi göstermediğini ve müzik aletlerinin Kayseri’de değer görmediğini kaydetti.

“Çocuklarını bu yönde geliştirmek için adım atmalılar”

Çocukluğunda çalmaya başladığı bağlamasını, konservatuar eğitimi ile de sürdüren ve yaklaşık bir yıldır kurduğu müzik derneği bünyesinde müzik eğitimi vermeyi amaçlayan Özdemir, gazetemiz Meydan’a konuştu. Bağlama Dernek olarak arada bir konserler düzenlediklerini ve bağlama, gitar, keman gibi enstrümanları öğrenmek isteyen herkese, eğitim verdiklerini kaydetti. Özdemir: “Yaklaşık olarak altı aylık bir derneğiz biz ve devam eden süreçte de müzik eğitimi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Kayseri’de milli eğitim okulları, özel kurslar ve müzik eğitimi veren tüm kurum ve kuruluşları göz önüne alarak bir değerlendirme yapacak olursak; nüfusa oranladığımız zaman Kayseri’de insanların müziğe ilgi duyduklarını söylememiz zor olacak. Ciddi bir potansiyel yok maalesef, bazen karşılıyoruz, bir hevesle geliyorlar ama devamını getirmiyor ve yarım bırakıyorlar dersleri” diye konuştu. Müziğe yeteneği olan kişilerin bu konuda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini düşünen Özdemir: “Bu konuda ailelerde çocuklarının yeteneklerinin farkında olmalılar. Çocuklarının müziğe veya herhangi bir müzik aletine karşı ilgisi olduğunu gözlemledikleri zamansa muhakkak bu yeteneğin üzerine gitmeli ve çocuklarını bu yönde geliştirmek için adım atmalılar” ifadelerini kullandı.

HABER: GÜLDEN ÇOKTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.