‘Uyuşturucu madde ticareti’ suçundan tutuksuz yargılanan 21 yaşındaki sanık, tanığın ‘Bonzaiyi 40 TL’ye sanıktan aldım’ demesi üzerine, 12 yıl 6 ay hapis cezası alarak, tutuklandı.
Develi ilçesi İbrahimağa Mahallesi’nde 18 Şubat’ta Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından A.G. isimli şahsın üzerinde üst araması yapıldı. Yapılan aramada bonzai ile yakalanan A.G., uyuşturucu maddeyi 40 TL karşılığında sanık B.T.’den aldığını ifade etti. Sanık B.T. hakkında ‘uyuşturucu madde ticareti’ suçundan dava açıldı.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık B.T. (21) ve avukatı hazır bulundu.
Tutuksuz sanık B.T., mahkemede sorgu ve savunmasında, “Benim üzerimde hiçbir şey yakalanmadı. Ne para ne de bonzai, sadece içtiğim kadar uyuşturucu çıktı. İçiciydim, artık onu da kullanmıyorum. Tanık bana olan husumeti yüzünden iftira attı” diye konuştu.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık B.T.’ye ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Karar sonrası güvenlik güçleri tarafından duruşma salonunda kelepçe takılarak, gözaltına alınan sanık B.T. mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla