Boydak kardeşler hakkında karar 7 Haziran’da verilecek

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan ve üç gündür süren Boydak ailesinden 9 kişinin yargılandığı ve beş gün süren dava sona erdi. Mahkeme, kararını 7 Haziran’da açıklayacak.
575 gün önce, 1 Kasım 2016’da başlayan 68 sanıklı davanın 26 Ekim 2017’de görüldüğü celsesinde mahkeme heyeti Boydak’ların diğer 5 şirketine de hisse büyüklükleri nedeniyle kayyum atanmasına, olaylara göre bazı sanıkların dosyalarının tefrik edilerek bu dosyadan ayrılmasına karar vererek 14 sanıklı duruşmayı 6 Şubat 2018’e ertelemişti. 6 Şubat’ta görülen davada 14 sanıktan 5’inin bu dosyadan tefrik edilmesine ve Boydakların olduğu 9 sanıklı davanın 7. celsesinde 13 Nisan’a ertelenmesine karar vermişti. 13 Nisan’da görülen davada savcılık mütalaasını celse arası vermiş, duruşma 28 Mayıs’a ertelenmişti.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 28 Mayıs Pazartesi günü başlayan ve beş gündür süren davaya tutuklu sanık Hacı Boydak Sincan Kapalı Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile hazır edilirken, tutuklu sanıklar Memduh Boydak, Şükrü Boydak ile tutuksuz sanıklar Mustafa Boydak, Erol Boydak, Bekir Boydak, İlyas Boydak, Murat Bozdağ ve Halit Bayhan duruşma salonunda hazır bulundu.
Boydak ailesinin avukatları arasında eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ve bir çok bakanın da avukatlığını yapan ünlü avukat Bülent Hayri Acar da yer aldı. Dün saat 13.00’da savunma yapmaya başlayan ve savunmasını tamamlayan Av. Acar, sanıklar ile ilgili verilen mütalaaya cevap olarak mahkemeye 1000 sayfalık dilekçe sundu.
Mahkeme heyeti verdiği ara kararda sanıklar Memduh, Hacı ve Şükrü Boydak’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 7 Haziran saat:13.00’e erteledi. Mahkeme, 7 Haziran’da sanıklara son sözlerini sorarak kararını açıklayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.