BU IŞIĞIN YAKILMASINI ARZU EDİYORUZ

Sivil Dayanışma Platformu Kayseri Temsilcisi Mustafa Özkan, referandum öncesinde Türkiye’deki sendikalar, odalar, dernekler ve vakıfların işbirliğinde toplantılar düzenlediklerini ifade ederek, “. Yapacağımız çalışma ile inşallah bu ışığın yakılmasını arzu ediyoruz. Çok geniş bir katılımın olacağını düşünüyoruz.”dedi.

Sendikalar, odalar, dernekler ve vakıflar işbirliğinde referandum öncesi vatandaşlara referandum ile alakalı kararsızlıklarını giderebilecekleri bir ortam hazırladıklarını ifade eden Özkan, “Sivil Dayanışma Platformu tüm Türkiye’de bir çalışma başlatmıştır. Bu çalışmayı sadece kendi inisiyatifinde değil tüm Türkiye’deki sendikalar, odalar, dernekler ve vakıfların işbirliğinde bu çalışma başlamıştır. Çalışma 16 Nisan’daki referandumla ilgili bir bilgilendirme toplantısıdır. Bu bağlamda Sivil Dayanışma Platformu öncülüğünde yaklaşık 60 ilde paneller ve toplantılar düzenlenmektedir. Önümüzdeki hafta Salı günü de inşallah ilimizde bir toplantı gerçekleştireceğiz. Bu toplantılara birçok sivil toplum kuruluşu destek vermektedir. 50’ye yakın akademisyen, sanatçı, sporcu, yazar bu çalışmaya destek verip panellere katılmaktadırlar. Aşağı yukarı 19 ayrı ekip var, bu ekipler Türkiye’yi gezerek vatandaşı bu konuda aydınlatmaya çalışmaktadırlar. 21 Mart’ta da ilimizde bu toplantıyı düzenleyeceğiz. Bu toplantıya Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Ogan Bey, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum Bey, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman Bey, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan Bey katılacaklardır. Bu panele çok önem veriyoruz. Çünkü ilimizde referandumla ilgili çalışmaların biraz zayıf kaldığıyla ilgili birtakım serzenişler var. Yapacağımız çalışma ile inşallah bu ışığın yakılmasını arzu ediyoruz. Çok geniş bir katılımın olacağını düşünüyoruz. Çünkü buradaki çalışmaya ilimizdeki tüm sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve odalarla birlikte hareket ediyoruz. Bu panelin amacı referandumla vereceğimiz oy ile ilgili olarak karasız olan hemşehrilerimizin merak ettikleri konuları rahatlıkla sorabilecekleri, öğrenebilecekleri, karasızlıklarını giderebilecekleri bir ortam hazırlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Sivil Dayanışma Platformu İl Temsilcisi Mustafa Özkan, 21 Mart Salı günü kentte düzenlenecek olan programlara bütün vatandaşları davet etti.

GÜLDEN ÇOKTAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.