BU KAFA NEYİN KAFASI?

 

     Bir insan yapılan bir şeyi eleştirirken sırf ben yapmadım o yaptı diye eleştirmemelidir. Yapılanın yanlış mı yoksa doğrumu diye iyice tetkik edilmesi ve bundan sonra da bir muhalif kafası ile değil de sakın bir kafa ile değerlendirilmelidir.

    Belki diyeceksiniz ki yahu ne oldu kim kimin yaptığı doruyu neyi eleştirdi diyeceksiniz.

    Kısaca anlatayım kim hangi doğruları ben yapmadım o yaptı diye durmadan eleştirip duruyor.

    Geçenlerde sosyal medyada bir resim ve üzerinde bir yoruma rastladım yorumu iyice okuduğumda bir de ne göreyim resim Organize Sanayi de yönetim kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ın gayretleri ile hayırsever işadamı Fevzi Mercan adına yaptırdığı caminin gece çekilmiş bir resmi idi.

Üzerinde de “israf camide haram olmuyor mu acaba, üstelik de namaz vakti değil” sözleri yazıyordu.

Önce bu sözlerin ne demek istediğini pek anlayamadım sonra iyice bakınca caminin ışıklarının gece yanıyor olmasını eleştiriyor.

   Yahu kardeşim elin oğlu elinden gelse dünyanın her tarafını dağları taşları denizleri aydınlatacak siz kalkmışsınız böyle bir güzel caninin İslamın sembolü olan bir yerin böyle güzel bir şekilde ışıklandırılmış olmasını eleştiriyorsunuz.

Acaba sizler o camiyi yaptıranların yerinde olsanız ne yapardınız? Herhalde bu kadar para buraya harcanır mı ne gereği var bu iş nerede olsa yapılır namaz her yende kılınır diyerek böyle bir camiyi yaptırmak için kuruş harcamazdınız. Gerçi zaten o paraları siz değil başkaları harcadı ama yinede siz eleştirmekten geri durmuyorsunuz.

   Gerçi bende neyi eleştiriyorum ki bu kafanın sahipleri daha önce Organize Sanayine şehitler parkı yapılınca dev Türk bayrağı asılınca buna ne gerek var diye eleştirmediler mi?

Aynı kafa sahipleri yıkılmak üzere olan organize sanayi müdürlüğü hizmet binası yıkılıp yerine yenisi yapılırken yahu buna ne gerek var demediler mi ki.

O arkadaşlar sırf eleştirmek adına Organize yönetimi fuar yaptırma kararı alınca eleştirmediler mi ki?

    O arkadaşlara sormak gerekir Cami yi aydınlatma, hizmet binası yapma fuar yapma kasadaki paraları harcama da he yapacaksın.

Bir defa harcanmayan kafada duran para ne işe yarar bunu hiç düşündünüz mü?

Cama yapılmasa namaz çadırda mı kılınacak? sanayiciye hizmet çadır damı verilecek? Dünyada dev fuar merkezleri yapılırken biz sanayicinin ürettiği malı çadırlarda mı sergileyeceğiz? Ben şahsen bunu anlamış değilim.

    Bu kafa kimin neyin kafası bunu anlayan varsa bana da anlatsınlar da bende bu sütunlara yazıp herkese duyurayım.

    Yeter be kardeşim bırakın şu kıskançlığı kuru kuruya muhalefet yapmayı da artık bir nebze olsun dünyada olup bitenlere gözünüzü açarak bakın da gerçekleri görün gayri.

   Siz yapılanı hem de doğru yapıları eleştirmek yerine o koltuklara siz gelirseniz ne yaparsınız Organizeyi bir adım ileriye nasıl götüreceksiniz bize onu anlatın da bizde sizi takdir edelim yoksu yeter artık boş konuşmak icraata banı icraata.

    Birde unutmadan şunu söyleyeyim koca koca adamlar olmuşsunuz sanayici olmuşsunuz para sahibi olmuşsunuz patron olmuşsunuz artık para harcanırsa işe yarar bunu da öğrenin gayri.

O kafa eskidi çok geride kaldı kafanızı da değiştirin artık yeter sizin gibilerden çektiğimiz devir teknoloji devri devir bilgisayar devri devir akıllı düşünme laf değil bir şeyler üretme devridir. Bunu da kafanıza sokun gayrı. #RİFAT AÇIKGÖZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.