BU NE KÜSTAHLIK

İldem Park’ın açılış töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Hollanda ve Almanya’da Türk diplomatların programlarının iptal edilip sınır dışı edilmesini sert dille tepki göstererek, “Fatma kardeşim gitmiş, masum bir şekilde vatandaşlarımızla toplanacak sohbet edecek. Kapılar kapanıyor. Bu ne insafsızlıktır, bu ne kitapsızlıktır, bu ne ikiyüzlülüktür” dedi.

İldem Park AVM, halkın hizmetine sunuldu. Açılış törenine konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AKP Parti Kayseri milletvekili İsmail Tamer, Vali Süleyman Kamçı, Eski Kayseri Valisi Saffet Arıkan Bedük ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Alışveriş merkezinin açılışında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Ne kadar PKK’lı örgüt üyesi ve militan varsa Avrupa’ya kaçıyor her türlü eylem serbest. Her yerde temsil ediliyorlar. Bürolar açtırıyorlar onlara” dedi. Özhaseki, “Gaziantep’te bir düğünde 54 kardeşimizi bunlar şehit ettiler. Kayseri’de otobüsün yanına gelerek masum, çarşı iznine çıkan zavallı yavrularımızı, Mehmetçiklerimizi bunlar şehit ettiler. Ama bu katillerin hepsi Avrupa’da el üstünde tutuluyor” diyen Bakan Özhaseki, “FETÖ’cü ihtilalci namussuzlar kaçıyorlar kaçtıkları yerlere diyoruz ki, ‘bakın bu namussuzlar ihtilale karıştılar. Masum vatandaşa kurşun sıktılar, verin bu katilleri bize’, ‘hayır vermeyiz’ diyorlar. Onlara kucak açıyorlar ve Avrupa’da her türlü faaliyet yapmalarına izin veriyorlar” diyerek şunları söyledi: “Sizin seçtiğiniz vekalet verdiğiniz Fatma kardeşim gitmiş, masum bir şekilde vatandaşlarımızla toplanacak sohbet edecek. Kapılar kapanıyor. Bu ne insafsızlıktır, bu ne kitapsızlıktır, bu ne ikiyüzlülüktür? Elbette ki bunlara bizim tavrımız olacak. Elbette ki gereken cevabı vereceğiz.”

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, ise Avrupa’ya Alayınız gelsin diye seslendi. Eski Kayseri Valisi Saffet Arıkan ise Hollanda ve Almanya’da Türk bürokratlarına yönelik çirkin davranışı şiddetle kınadığını ifade etti. Konuşmaların ardından sevilen sanatçı Mustafa Ceceli, Kayserilileri müzikleriyle coşturdu.

GÜLEN ÇOKTAN

KAYSERİ’DE BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN AÇILIŞINDA KONUŞAN ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, “NE KADAR PKK’LI ÖRGÜT ÜYESİ VE MİLİTAN VARSA AVRUPA’YA KAÇIYOR HER TÜRLÜ EYLEM SERBEST. HER YERDE TEMSİL EDİLİYORLAR. BÜROLAR AÇTIRIYORLAR ONLARA” DEDİ. (ALPARSLAN ÖTÜKEN/KAYSERİ-İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.