Büyükkılıç: “Erciyes Üniversitesi’nin başarıları ile gurur duyuyoruz”

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Munis Yıldırım’ın ‘En çok bilimsel yayın yapan öğretim üyesi’ sıralamasında dereceye girmiş olmasından dolayı “Erciyes Üniversitemiz ve şehrimiz adına mutlu oluyor ve gurur duyuyoruz” dedi.
Bilim insanların en önemli vasıflarının araştırmalarını paylaşmaları ve bu araştırmalarının bilimsel yayın ile dünya bilimine katkı sağlaması olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri ilinin ‘Makar-ı Ulema’ şehri olarak bilindiğini bugün de bu vasfını aldığı bu başarılar ile koruduğunu ve yine bilimin ve irfanın merkezi olduğunu kanıtladığını söyledi.
ERÜ Tıp Fakültesi Fakültesi Tıbbi Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Munis Dündar, Tıbbi Genetik, Genetik, Moleküler Genetik ve Biyo-teknoloji konularındaki çalışmalarıyla Türkiye’nin tanıtıldığını bu konulardaki makaleleri ve yayınları ile de bilime katkı sağladığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, şahsında kendilerini kutladığını ve başarı çalışmalarının devamını dilediğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.