Büyükşehir bayram için hazır

Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı nedeniyle bir dizi tedbir alarak hazırlıklarını tamamladı. Bayram nedeniyle bazı birimler 24 saat hizmet verecek.
Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramının huzur içinde geçirilmesi ve herhangi bir problem yaşanmaması için hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri her bayram olduğu gibi yine kesintisiz hizmet verecek. Zabıta ekipleri bayram öncesi ve bayram süresince ana arterler ile alışveriş merkezlerinde Kocasinan ve Melikgazi Belediyesi zabıta ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışarak 24 saat aralıksız denetim yapacak. Kurban Bayramı süresince açık alanlarda et çekimi ve sucuk yapımına izin verilmeyecek. Vatandaşlar zabıtayı ilgilendiren şikâyetlerini Büyükşehir Belediyesi Zabıtasının 232 29 60 nolu telefonuna iletebilecekler.
OTOBÜS SEFERLERİNE DÜZENLEME GELDİ
Bayram tatili süresince vatandaşların şehir içi ulaşımlarını hızlı ve rahat bir şekilde sağlamak üzere otobüs seferlerinde de düzenlemeler yapıldı. Bayramın dört günü süresince seferler nöbetçi araçlarla başlayacak ve ardından normal seferlere dönecek.
MEZARLIK SEFERLERİ ÜCRETSİZ
Büyükşehir Belediyesi her bayram olduğu gibi vatandaşların kabir ziyaretlerini daha kolay yapabilmeleri için Şehir Mezarlığı’na ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek.
31 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirilecek ücretsiz otobüs seferleri, sabah saat 09.00’da Kiçikapı’daki Tacettin Veli Katlı Otoparkı karşısından başlayacak. Şehir Mezarlığı’ndaki bütün giriş kapılarına uğrayacak otobüsler, seferlerini 16.00’ya kadar kesintisiz sürdürecek. Mezarlık içerisinde hazır bulundurulacak araçlar da hasta, yaşlı ve özürlü vatandaşları, ziyaret edecekleri mezarların başına kadar ulaştıracak.
SU, ELEKTRİK VE DOĞAL GAZDA TAM GÜN MESAİ
Diğer yandan KASKİ, Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi ile Kayserigaz arıza ekipleri de vatandaşların su, elektrik ve doğalgaz şikayetlerini gidermek için 24 saat kesintisiz mesai yapacak. Su ile ilgili şikayetler için vatandaşlar KASKİ Genel Müdürlüğü’nün 185, elektrik arızaları için Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün 186 ve doğalgaz arızaları için de Kayserigaz’ın 187 nolu telefonlarını arayabilecekler.
KESİM YERLERİNDE VETERİNER HEKİM
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince kurban kesim yerlerinde veteriner hekim bulunduracak. Veteriner hekimler, isteyen vatandaşların kurbanlık hayvanlarını ücretsiz olarak kontrol edecek. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.