CAMİLERDE SİYASET YAPANLAR NE ÇABUK UNUTULDU

Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergün, şehit cenazelerine katılan ülkücü, vatansever kesimi şehit cenazelerinde siyaset yapmakla suçlamış. Neymiş efendim, bozkurt işareti yaparak şehit cenazelerini kendi gösteri alanlarına çeviriyormuş.

Sayın Ergün, kendi partilerinizin mensubu belediye başkanlarınızın Allah’ın huzuru camilerde ellerine mikrofon alarak siyaset yaptığı günleri ne çabuk unuttunuz. En son Develi’de yaşanan olay CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık, tarafından TBMM’ne taşınmıştı. Siz, kendi partinizin içerisindeki din üzerinden insanların duygu ve düşüncelerini sömürenleri bir ilk önce halledin sonra Ülkücü kesimi siyaset ve gösteri yapmakla suçlayın.

Kendi partinizin mensubu birçok siyasetçi, şehit cenazelerinde en ön safta yer almak için birbirini ezerken, timsah gözyaşları akıtırken, sonrasında şehit çocuklarına kendi özel okullarında yaptıkları davranışları da göz önünde bulundurarak bir eleştiri yaparsanız bence daha makbul olur. Birilerine cici görünmek için lütfen Ülkücü kesimi kullanmayalım.

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Halep’e ilimizden 86 tane yardım tırı gönderdik. Ve o gün Sarız’da bir şehit cenazemiz vardı. Çorum’da yaşanan trafik kazasında şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Bilal Ekinci’nin cenaze töreni yerine Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, şehit cenazesi katılmak yerine Halep’e yardım tırını göndermeyi tercih etti. Ben şahsen ilk önce bir vatandaş olarak bu durumu çok yadırgadım. Ben Sayın Özhaseki’nin yerinde olsam, şehidimin cenazesine katılırdım. Sizce , partiniz mensubu bu kadar şahsın yaptığı tutarsız davranışlar, hiç gözünüze batmıyor da vatan sevdalısı gençlerin bozkurt işareti yapması mı dikkatinizi çekiyor?

Bu ülkede en son siyaset yapacak kişiler, bozkurt işareti yapan Ülkücü ve MHP’li insanlardır. Ülkemizin en donanımlı güvenlik gücü olan Özel Harekat Polisleri bile “HİLAL BIYIKLILAR”diye anılmakta. Güvenlik güçlerimiz bozkurt işareti yapmaktan gurur duyarken sizin bozkurt işareti ile şehitlerimizin uğurlanmasını eleştirmeniz bence bozkurt işaretine yüklenilen manevi anlamdan çokta bir şey anlamadığınızı gösteriyor. Bozkurt, bir siyasi imge değil, Türklüğün ve bağımsızlığın sembolüdür.

Şehit cenazelerinde en son siyaset yapacak kesimde bozkurt yüreklilerdir.

Ancak Alparslan Türkeş’in bu işarete yüklediği başka bir anlam daha vardı. Onu da Millet Partisi kurucusu rahmetli Osman Bölükbaşı’ya şöyle anlatmıştı:

Bölükbaşı: Yahu Türkeş siz bir işaret yapıyorsunuz, kurda benziyor. Onu anladık da, benim bildiğim sen Türkeş ona bir mana yüklemişsindir.

Türkeş: Elbette ağabey (Bölükbaşı Başbuğ’dan yaşça büyüktür)

Bölükbaşı: Peki nedir?

Türkeş: (Bir eliyle bozkurt işareti yapar, diğer elinin baş parmağıyla işaret ederek tarif eder)
Bak ağabey, şu serçe parmak Türk’tür, şu işaret parmağı da İslam’dır. 
Şu Bozkurt işareti yaptığımız işaretin arada kalan boşluk ise cihandır(dünyadır).
Son olarak kalan 3 parmağın birleştiği nokta ise mühürdür.

Yani ağabey işaret ederek gösterir isek, şu çıkar: 

Türk İslam Mührünü Dünyaya vuracağız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.