Camlardaki hafif çatlaklar muayenede ağır kusur sayılacak

Otomobillerin camlarındaki kırıkların muayene istasyonlarında hafif kusur yerine ağır kusur olarak değerlendirilmesine ilişkin konuşan oto camcı Veysel Uslu, “Vatandaşlarımız mağdur olmamak için kırık camlarını değiştirip gitsin” dedi.

OTOMOBİLLERİN CAMLARINDAKİ KIRIKLARIN MUAYENE İSTASYONLARINDA HAFİF KUSUR YERİNE AĞIR KUSUR OLARAK DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN KONUŞAN OTO CAMCI VEYSEL USLU, “VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR OLMAMAK İÇİN KIRIK CAMLARINI DEĞİŞTİRİP GİTSİN” DEDİ.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni yönetmelikle otomobillerin camlarında bulunan kırıklar muayene istasyonlarında hafif kusur yerine ağır kusur olarak değerlendirilecek. Yönetmeliğe ilişkin konuşan oto camcı Veysel Uslu, yapılan değişikliğin vatandaşların yararına olduğunu söyledi. Uslu, “Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren artık camı kırık olan araçlar muayeneden geçemeyecek. Geçerli bir süre içerisinde ağır kusur giderilmişse kendisine onay ve plaka etiketi verilecek. Emniyetsiz olarak tespit edilecek araçlar ise trafik zabıtasına bildirilecek” dedi.
Sürücülerin muayene öncesinde cam servislerine uğraması gerektiğini söyleyen Uslu, “Araçlarının camlarında kırık bulunan vatandaşlarımız muayene istasyonlarına gittikleri zaman araçları muayeneden geçmeyecekleri için zaman kaybı olacak. O yüzden müşterilerimiz sıkıntı yaşıyorlar. Cam hasarları kazaya sebebiyet veriyor. Çatlak dahi olsa sürüşü engelliyor. Bundan dolayı kazalarında sayısında artış oluyor. Bu geç kalınmış bir uygulamadır” ifadelerini kullandı. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.