Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: “PKK’nın azgınlığına son vermek için müthiş bir mücadele veriyoruz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Başkanlık sistemini kendimiz için getirmiyoruz” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Beyazşehir Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin temel atma törenine katıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, gündemi değerlendirdi. Terör örgütleri ile müthiş bir şekilde mücadele edildiğini kaydeden Özhaseki, “İçeride 40 yıldır PKK diye bir bela ile uğraşıyoruz. Her hükümet mücadele etti. Kimi sert tuttu, kimi yumuşak tuttu. Bu azgınlığa son vermek için 1 senedir müthiş mücadele veriyoruz. İnşallah kökü kazınacak ve karşımıza bela olarak çıkmayacak. Bir tarafından karşımıza FETÖ diye bir bela çıktı. Bir gecede kurt adama dönüştüler. Masum halka kurşun sıktılar. Onları da bitiyoruz. Bazen mağduriyet oluyor diyorlar. El insaf. Ne mağduriyeti. Yanlış yapıldıysa, hak yendiyse incelemek lazım. Biz bu konuda titiz ve dikkatliyiz. Yanlışlık varsa elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
Referandumu değerlendiren Özhaseki, Cumhurbaşkanlığı sistemini kendileri için istemediklerini belirtti. Türkiye’ye istikrarın lazım olduğunu kaydeden Bakan Özhaseki, şunları söyledi:
“Önümüzdeki referandum var. Biz iktidarız. Başbakan bizde, Cumhurbaşkanı bizde. Biz bunu kendimiz için getirmiyoruz. İleri de belalar çıkmasın istiyorsak, bu sisteme geçmeliyiz. Bu yapı ikili sistemi kaldırmıyor. Hem Cumhurbaşkanı hem Başbakan olmuyor. Geçmişte Cumhurbaşkanı, Başbakanı mahkeme verdi. Bize istikrar lazım. İş alemi şimdi 16 Nisan’a kitlendi. Artık herkes önünü görmek istiyor. İstikrar olmadan, geleceğe güven duymadan kimse bir şey getirmez. Artık askeri vesayetin bitmesi lazım.”
Konuşmaların ardından Beyazşehir Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.