Çıldırıyoruz

Bir hafta boyunca haberleri takip edince, ne hale geldik demekten kendimizi alamıyoruz. Silahlar çekiliyor cana kıyılıyor bir yandan hız can almaya devam ediyor bir yandan. Daha iki hafta önce bir otomobil ile bir ambulansın kaza yapmasına neden olan aşırı hız bu hafta da anne ile çocuğunu ayırdı. Bir çocuk aracın şiddetinden çatıya uçtu. Bir esnaf da 13 yaşındaki bir genç kız da canına kıymaya yeltendi. Yani ölmeye öldürmeye devam ediyoruz. Sosyologların, psikologların ve dahası bu ülkeyi yönetenlerin buna bir adım atması lazım. Hem de acilen. Gözlerimiz kör, ellerimiz nasır olduğu sürece bizde bir şey değişmez. Telefonlarımızla yaşadığımız dünyadan gerçek dünyaya gelmeye alışmazsak, o alemde daha fazla yaşarsak: ölmeler öldürmeler artacak. Biz farkına varır mıyız? Sanmıyorum.

Bu ülkeyi yönetenler, din adamları, siyasetçiler, televizyon yada radyodakiler. Bilmem kaç bin takipçisi olan  sosyal medya kahramanları… yani arkasında kendine inanları bulan herkes bir şey yapmalı. Çok ütopik gelebilir, ama bir şeyler yapılmalı azizim: bildiğin çıldırıyoruz yahu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.