Çocuk Meclisi üyelerine uygulamalı sivil savunma eğitimi

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi üyelerine, uygulamalı sivil savunma eğitimi verildi.
Danışmentgazi Sosyal ve Spor Tesislerinde gerçekleştirilen etkinliğe Çocuk Meclisi üyesi öğrenciler katıldı.
Melikgazi Belediyesi İdari İşler Şefi Vedat Kılıç, çocuklara sivil savunmanın önemi, depremler ve yangınlar ile ilgili slâyt eşliğinde bilgiler verdi.
Soru cevap şeklinde devam eden programda, teorik olarak verilen bilgilerin ardından İdari İşler Şefi Vedat Kılıç, öğrencilere uygulamalı yangın tatbikatı gerçekleştirdi.
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eğitime dair, “Çocuklarımızın yaptığı bu etkinlik gerçekten son derece önem arz etmektedir. Nedeni ise her an karşılaşabileceğimiz yangın, deprem gibi afetlerde neler yapılması gerektiği küçük yaşta çocuklarımıza hem teorik hem de uygulamalı eğitimler verilmektedir. Bu konuda sadece çocuklarımız değil,toplumun her kesiminin bilgi sahibi olması gerekmektedir. Her an karşılaşabileceğimiz yangın, sel, deprem gibi afetlerde neler yapılması gerektiği küçük yaşta çocuklarımıza hem teorik hem de uygulamalı eğitimler ile verilmektedir. Bu konuda sadece çocuklarımız değil, toplumun her kesiminin bilgi sahibi olması gerekmektedir” diye konuştu. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.