Çocuk Meclisi’nde 23 Nisan Coşkusu

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, bir etkinlik düzenleyerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği, bu günde doyasıya eğlendiler.
Melikgazi Belediyesi Tınaztepe sosyal tesislerinde gerçekleştirilen etkinliğe Melikgazi Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman Daire Müdürleri, Muhtarlar, Veliler ve çocuk meclisinin bütün şubesinden yaklaşık 750 öğrenci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte ilk olarak Çocuk Meclisi Başkanı Mine Hatun İLbey yaptığı konuşmada “Arkadaşlarımın 23 Nisan bayramını kutluyorum. Millet olarak yurdumuzun dört bir yanında olduğu gibi Çocuk Meclisi olarak bizde yaptığımız etkinlik ile bu anlamlı günü kutluyor ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz”dedi.
Bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve 98.yılını kutladığımız bu bayramın hepinize kutlu olmasını diliyorum. Bu bayram nedeni ile dünyanın birçok ülkesinden ülkemize çocuklar gelmekte ve bizim çocuklarımız ile birlikte bu mutlu günümüze ortak2 olmaktadırlar. 23 Nisan artık sadece Türk çocuklarının değil, tüm dünya çocuklarının kutladığı bir bayram olmuştur. Bundan da çok büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. “Ulusların istikballeri gelecek nesillere bağlıdır” sözünde olduğu gibi, sizde ülkemizi dünyada söz sahibi bir ülke konumuna getirmek için bugünün gençleri, yarının büyükleri olarak, çok çalışıp gayret göstereceksiniz” dedi.
23 Nisan etkinliğinde Çocuk Meclisi Halk Oyunları ekibi tarafından çeşitli yörelere ait halk oyunları gösterisi, şiirler, Koro tarafından hazırlanan şarkılar, step aerobik ve tiyatro gösterileri izleyenler tarafından büyük alkış aldı.
Çocuk Meclisi üyelerinin hazırladığı bu birbirinden eğlenceli gösteriler ile oldukça hoş dakikalar geçiren ailelerde çocuklarının göstermiş oldukları performansı beğendiklerini, onları uzun uzun alkışlayarak gösterdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.