“Çocuk sevgi ister, hoşgörü ister”

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Memduh Büyükkılıç mesajında çocukların haklarının korunarak, onlara sevginin, hoşgörünün ve barışın egemen olduğu yaşanabilir bir dünyanın bırakılması, kent yöneticilerin en önemli sorumluluğu olduğunu belirti. Günümüzün en büyük gereksinimi olan toplumsal barışın ve birlik, beraberliğinin ancak çocukların sevgi ve hoşgörü anlayışı içinde yetiştirilmesiyle sağlanabileceğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak çocuklara vermiş olduğumuz değer ve önem onlar adına kurulan ve yine kendilerinin idare ettiği Çocuk Meclisi oluşumudur. Çocuk meclisi ile Belediyemiz çocuklara yönelik etkinlikler düzenlemekte ve kampanyalar gerçekleştirmektedir. Ağız ve diş sağlığı, Göz muayenesi, okullarda sağlık taraması gibi çalışmalar ile sağlık hizmetini sunulmaktadır. Kırtasiye yardımı, derslerine yönelik kurslar ile eğitim, tiyatro, halk oyunları, resim ve müzik kursları ile sosyal ve kültürel gelişimleri sağlanmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş gününü çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmesi ve 23 Nisan’ın dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olması, devletimizin de çocuklara verdiği anlamlı bir göstergesidir” dedi.
Ülkemizin dünyada hak ettiği almasının, çocukların daha sağlıklı eğitilmesi, bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gerektiğini aynı zamanda fiziksel, ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılanması için yerel yönetimlere görev düştüğünü kaydeden Memduh Büyükkılıç, bu duygu ve düşüncelerle dünyadaki tüm çocukların 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününü kutladığını sözlerine ekledi.

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ (İHA/KAYSERİ-İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.