Çocuk Şube göz açtırmıyor

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü çalışmalarına aralıksız devam ederken toplumun huzur ve güvenliği için suç ve suç unsurlarına göz açtırmıyor.

İlimizde 15Aralık 2016 – 14 Ocak 2017 tarihleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen (10) çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün” ihlali fiilinden işlem yapılarak adli makamlara sevk edildi. 15-18 yaş aralığındaki (25) çocuğa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden cezai işlem uygulandı. Çocuk Şube Müdürlüğü çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, eğitimlerini devam ettirmek için kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam ediyor. Ayrıca il merkezinde bulunan (43) internet salonu denetleyen çocuk şube müdürlüğü, denetleme neticesinde herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlamadı. Çocuk Şube Müdürlüğü personeli tarafından Polis Merkezi Amirliklerinde görev yapmakta olan toplam elli beş (55) personele yönelik 29 Aralık 2016 Perşembe günü “Çocuk Suçluluğu ve Çocuk Mevzuatı Eğitimi” düzenlendi.
–SELMA KÖSEDAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.