DENİZ: “KIRGINLIK SÖZ KONUSU OLAMAZ”

Yıllardır Kayserispor’u hem iç sahada hem de deplasmanda yalnız bırakmayan Hüseyin Deniz Hunat TV mikrofonlarına konuştu.

Vefa Gecesi’nden sonra kendisine yapılan hareketin yanlış olduğunu ifade eden Deniz, kulübe kırgınlığı olmadığını söyledi. Haftasonu ise Konya deplasmanında Kayserispor’un yanında olacağını dile getirdi. Deniz: “Kongre merkezinde Kayserispor’a destek gecesi düzenlendi. Biz tayfa olarak Kapalıkale tribün altında yer aldığımız ‘ultras’ tayfa olarak 10 adet forma satın aldık. Listeler açıklandığında kendi ismimizi aradık ama ‘Kapalıkale Engelli Taraftar’ olarak belirtilmişim. Bu da zoruma gitti. Daha sonra tribün liderimiz Ahmet Dirgenali sayesinde bu olay gündeme taşındı. Sosyal medyada da arka arkaya destekler geldi. Kulüp o gün bir destek mesajı yayınladı zaten. Fakat yapılan şey çok yanlış olduğu için büyük tepkilerde aldı” dedi. Kulübün kendisinden özür dilediğini ifade eden Deniz: “Kulüp sitesinden resmi bir özür yayınlandı. Bu ülkede 10 milyon engelli var. İnsanlar engeline göre ayırt edilemez. Kulüp böyle bir şey yaptı biz zaten birkaç gündür sosyal medyadan gerekli her şeyi yerel gazete ve televizyonlarda da açıkladık. Kapalıkale Taraftar Grubu da böyle konularda ne kadar hassas bir grup olduğunu, Kapalıkale Liderimiz Ahmet Abimiz de ne kadar duyarlı olduğunu gösterdi . Sayın Vekilimiz Baki Ersoy’da desteklerini açık bir şekilde gösterdi ona da teşekkür ediyorum buradan. Kapalıkale Tribün Grubu yönetici abilerine, kardeşlerine her bir ferdine de o bayrağı o sancağı taşıyan isim vermeden herkese, kendini Kapalıkaleli hisseden herkese sizin aracılığınızla da teşekkür ediyorum. Dava hep bakidir. Dava kalır, ölmez. Bu işler ömürlük işlerdir. Kayserimiz ve Kayserispor var oldukça biz sevicez ve bu bayrağı bu sancağı taşıyacağız. Bu şehirde en büyük değerimiz Kayserispor’dan büyük bir marka yok, başka böyle bir marka ve oluşum yok böyle bir değere sahip olan. Kayserisporumuzu yalnız bırakmayalım. Stadımızı dolduralım. Elimizden geldiği kadarda deplasmanda iç sahada bu takımı destekleyelim. Çünkü şehrimizin takımı şehrimizin değeri İstanbul sempatizanlığı yapmayalım şehrimize sahip çıkalım” ifadelerini kullandı. SALİH ZEKİ ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.