Develi’de Şair Mehmet Akif Ersoy için anma töreni düzenlendi

Develi’de İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı gerçekleştirildi.
Selçuk Maşlak Ortaokulu öğrencilerinin düzenlediği program, Mustafa Aksu Kültür Merkezinde yapıldı. Programa, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan, MHP İlçe Başkanı Ali Kabak ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Okul Müdürü Abdullah Kahraman günün anlam ve önemine dair selamlama konuşması yaptı. ‘Zulmü Alkışlayamam’ şiirinin okunduğu programda ayrıca Mehmet Akif’in hayatını anlatan bir belgesel de gösterildi. Oratoryo ve orkestranın performansı ise izleyicilerin büyük beğenisini topladı. İstiklal Marşının Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı kapsamında Develi genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
Bu anlamlı günde program hazırlayan öğrencileri tebrik eden Develi Kaymakamı Murat Duru, “Kahraman atalarımız Kuva-i Milliye ruhuyla Atatürk’ün liderliğinde tek dişi kalmış emperyalist canavarlara karşı insanlık tarihinin görebildiği en büyük kurtuluş destanını cephelerde bizzat yazmıştır. Türk Milletinin kanla yazdığı bu destanını eşsiz büyük şairimiz kalemiyle dizelere dökerek 10 kıta halinde İstiklal Marşı olarak yazıp milletine hiçbir maddi karşılık beklemeden armağan etmiştir.
Hiç bıkmadan her okuduğumuzda ve dinlediğimizde tüylerimizi diken diken eden İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un manevi huzurunda saygı ve minnetle eğilirken, Rabbim’den onu cennetinde nur içinde yatmasını niyaz ederim. Asımın nesline yakışır bir şekilde İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yıl dönümü ve Mehmet Akif’i anma programını hazırlayan Selçuk Maşlak Ortaokulu müdürümüzü, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi en kalbi duygularımla tebrik ve teşekkür ediyorum” diye konuştu. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.