Develi Kaymakamlığınca tertip edilen ve geleneksel hale getirilen Şehit ve Gazi aileleriyle iftar programı Kadın ve Gençlik Merkezinde yapıldı.
Programa Develi Kaymakamı Murat Duru’ya vekâleten Yahyalı Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ile birlikte şehit ve gazi yakınları katıldı.
Kaymakam Çığ ve Başkan Cabbar masaları tek tek gezerek davetlilerle sohbet etti. İftar yemeğinden sonra Başkan Cabbar, “Sizler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası için çocuklarınızı toprağın altına koymuş ailelersiniz o yüzden yeriniz başımızın üstündedir. Türk Milletinin en önemli özelliği şehidi ve şehadeti sevmektir. Bu o kadar ulvi bir duygudur ki evlat acısının bile önüne geçerek fedakarlık yapmaya götürür insanı. Bir sıkıntınız olduğunda lütfen belediyemize ulaşın çünkü bizler sizlere hizmet etmekle memuruz. Sevdiklerinizle hayırlı bir ramazan geçirmenizi diliyorum” dedi.
Kaymakam Çığ ise, “Bu vatanın bekası için canlarını feda eden şehitlerimizin emanetisiniz sizler, bizler burada şu anda rahatça oturabiliyorsak bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Hepsini bir kez daha rahmetle, şükranla anıyoruz. Her zaman sizlerin yanında olduğumuzu unutmamanızı temenni ediyorum ”diye konuştu. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla