DİLENCİ SANIP BİZİ AŞAĞILIYORLAR

İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol şehirlerden sonra Kayseri sokaklarında da görmeye başladığımız sokak sanatçıları, bazı vatandaşların kendilerini dilenci zannedip hareket etmelerinden rahatsız olduklarını söyledi.

Yurt dışında olduğu gibi İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde öğrenciler halkın yoğun olduğu yerlerde enstrümanları ile sanatlarını icra ederken bir yandan da  para kazanıyor. Son zamanlarda bu ekol Kayseri ilimize yansıtmakta. Kayseri sokaklarında vatandaşın yoğun olduğu noktalarda hem çalarak hem de söyleyerek sıcaktan bunalıp kendisini sokağa atan vatandaşların kulaklarının pasını silen sokak sanatçıları, bazı vatandaşların üslup ve davranışlarından çok rahatsız olduklarını Gazetemiz Meydan’a anlattı. Sanatçılar, “Okullarda öğrendiğimiz müzik aletlerini halkın beğenisine sunarak hem pratiklerimizi geliştirmek hem de aile bütçesine katkı sağlamak istiyoruz. Fakat bazı kişiler bizleri dilenci diyerek aşağılıyor. Lütfen sanata ve sanatçıya saygı göstersinler. Biz bunu istiyoruz. Yaz tatili bitince zaten okula gideceğiz. Kayseri’de bu gibi insanlar olduğu gibi bizlere çok güzel ilgi gösterenlerde var. Onlara ayrıca çok teşekkür ediyoruz.”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN –ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.