DİN KARDEŞLİĞİ DEĞİL, KİN KARDEŞLİĞİ

Tarihsel açıdan baktığımızda çok uzun zaman değil 50-100 yıl gibi zaman zarfları. Türk Milleti olarak ne zaman birini kardeş bellemeye çalıştıysak sanırım hep arkadan vurulan olduk. Daha 100 yıl kadar önce Atalarımızı arkadan vurmuştu Araplar. Daha da eskiye gidersek ve İslamiyet’in yayılışına bakarsak, Arapların biz Türklere yaşattığı zulümleri görebiliriz. Tarih sayfaları 100 yıl sonra da bizlerin torunlarına bu ihaneti hatırlatacak eminim. Ülkemizin böylesine zor bir süreçten geçtiği, dört yanımızın ateş çemberi olduğu bir dönemde başlatmış olduğumuz haklı ve kararlı mücadelede Avrupalı müşriklerden bile hızlıca davrandı Araplar, tabi ki bizi kınama konusunda. Neymiş efendim, Türkiye, Suriye’de sivil vatandaşı vuruyormuş, Türkiye katliam yapıyormuş… Sizlerin soydaşınız olan Suriyeli din kardeşlerimiz yıllardır bu topraklarda yaşamakta olup bu ülkenin düzenini fazlasıyla bozdular. Bu ülkenin gencini öldürdüler, dükkanlarını yaktılar, toplumsal düzenimizi yeterince bozdular. Bunlara sesimiz çıkmadı, çıktıysada duyulmadı. Bizler problemlerimizi kendi içimizde halletmeye çalışırken, içeride Suriyeli kardeşlerimizle uğraştık, sınırda PKK ile, dış dünyada zaten biliyorsunuz… Şimdi kendi sınır güvenliğimiz ve ülkemizde artık misafirlik zamanını doldurmuş Suriyelileri ülkelerine gönderme çabamızda oluşturmak istediğimiz güvenli koridor fikri neden sizi bu kadar rahatsız etti? Neden kuyruğuna basılmış bir kedi gibi bağırmaya başladınız? Yoksa sizlerin ipini tutan Amerika, oradaki YPG ve PKK gibi terör örgütlerinin de ipini tuttuğu için mi? Ey Arap Devletleri, nasıl oluyor bilmiyorum ama sizler her fırsatta bizlerin bozmamaya çalıştığı din kardeşliği kavramını bozuyorsunuz. Çöl bedevisi olmaktan ileri gidemediğiniz ve sadece ülkenizde bulunan petrol yatakları için birilerinin ipini tuttuğu Arap Yarımadası! “Her kuşun eti yenmez” demiş atalarımız. Bizler savaş meydanında sizlere 5 beden büyük geliriz. Yutamazsınız, boğazınızda kalırız. Ve şunu da unutmayın ki, bugün ipinizi tutanlar, yarın petrolünüz bittiğinde, o tuttukları iple sizi asacaklar! O zaman da “Din kardeşiyiz” diye çıkıp gelirseniz, şunu hatırlatmak isterim, sizlerin yaptığı din kardeşliği değil, kim kardeşliği hatta din kalleşliği!

Bakın Atilla’nın torunlarına! Ne kadar belli değil mi hala Türk kanı taşıdıkları? Macaristan, AB’nin önünde bir set gibi durdu. Üzerimize gelen bu haçlı ordusuna Atilla’nın kılıcını gösterdiler. Pakistan’a bakın. Kardeş ülke olduğumuzu söyleyip yanımızda durdular. Türki yapılanı unutmaz. Elbette bu devran dönecek. İşte o zaman, yanımızda olanda, bizi yamaca atmaya çalışanda ortaya çıkacak! Atasözümüzü biraz değiştirip yazmak istiyorum. Deve izi, it izine karışmış. Kimin ne olduğu belli değil. Dik duralım, kararlı duralım. Askerlerimize bol bol dualar yollayalım. Karşımızda bir ülke, bir ordu, bir birlik yok. Karşımızda etek giyip kaçan birkaç soytarı var. Karşımızda maşa olarak kullanılan birkaç devlet ve karşımızda ipi tutan, ağzından salyalar eksik olmayan bir takım güçler var. Allah, askerimizin yanında olsun. Görüyoruz ve yine söylüyorum ki, Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur!

#salihzekiçetin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.