DİYETE KALABALIK BAŞLAYIN

Diyetisyen Duygu Deniz, kilo vermede çevrenin önemli bir faktör olduğunu ifade ederek, “Günümüzde diyete başlarken aile üyelerinde de destek almak çok önemlidir.”diye konuştu.

Diyetisyen Duygu Deniz, kilo vermede çevrenin büyük bir etkisinin olduğunu ifade ederek, “Diyet programı uygularken en çok da eşimizin, annemizin veya arkadaşlarımızın söyledikleri yedikleri bizi etkilemektedir. Yapılan araştırmalarda, eğer obez bir ailede yaşıyorsanız veya obez bir arkadaş çevreniz varsa sizin de obez olma ihtimalinizin arttığını göstermektedir. Günümüzde diyete başlarken aile üyelerinde de destek almak çok önemlidir. Diyet yapan kişinin dışlanması hele de çocuk yaşlardaysa masada ona farklı yemek verilmesi kişiyi pes ettirecektir. Bu yüzden, diyete başlarken kalabalık olarak başlamanız sizi başarıya daha çabuk ulaştıracaktır. Aynı evin içinde pişirilen yemeklerin herkes için daha sağlıklı olması ve aile üyelerinden en az 2 kişinin diyete başlaması diyet yapanların başarısını daha da artıracaktır. Yine yakın arkadaşların sürekli bir arada yiyip içmesi beraber diyet yaparken de birbirlerini etkilemesini sağlayacaktır.”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.