DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN BAŞBUĞUM

Ülkücü Hareketin ve Türk dünyasının Başbuğu Alparslan Türkeş…

Asya bozkırlarında yaratılmış bir BOZKURT’un doğumunun 102. yılı…

 

Tarihler 4 Nisan 1997’yi gösterirken bedenen aramızdan ayrıldığında ben 4 yaşındaydım, ölümünü nereden öğrendiğimi hatırlamıyorum ama çok ağladığımı biliyorum… Toprağın altında üşüyeceğinden, babamdan senin üzerine örtü örtmesini istemiştim. Çocuk aklımla o zaman sadece elimi bozkurt yapıp ‘Başbuğ Türkeş’ diye slogan atarken sevgin içimdeydi, şimdi sevginin üstüne eklenen fikirlerinin, ideallerinin peşinden gelen ve emrinde olmaktan gurur duyan Türk genciyim… Şu sözlerini ezbere bilmeyen Ülkücü Türk Genci yoktur: “Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız, Bayrağı kirletmeyin, lekelemeyin, yere düşürmeyin.” Sen rahat uyu Başbuğum, şerefli bayrağımızı göklerden indirmeyeceğiz!

Fikirlerin, ülkün ve Türk Milleti’ni sınıflara ayırmadan koruduğun bütünlüğünde yolumuz aydınlanıyor… Davaya verdiğin mücadelede çileli hayatın ve verdiğin binlerce Ülkücü şehidin ardından gönlüne akan gözyaşlarındaki her bir damlanın kor olup içini yakmasına rağmen dik duruşunu hiç kaybetmedin…

Türk Ülküsü’ne hizmet için tereddütsüz çileler çekerek yılmadın, ülkemiz için Türk Ülküsü için çabaladın… Örneklerine pek rastlanmayan bu kadar güzel bir unvana da ancak sen yakışırdın, BAŞBUĞ!

Türk’e komutanlık yapan, önderlik eden…

Zafer senin fikirlerinde gizli Başbuğ’um…

Hakkında olumlu- olumsuz birçok eleştiri yapılmış, suçlanmış, yargılanmıştın! Bu kadar zorluğa rağmen, ideallerinden ve vatan sevgisinden taviz vermeyip yaşadığın örnek hayatın ile dün, bugün ve yarın binlerce ülkücü, senin peşinden amaçlarını gerçekleştirmeye gidiyor ve gitmeye devam edecek. Ortaya koyduğun davayı ve yolu “Gayemiz Türk Milleti’nin kurtuluşu içindir. Mücadelemiz, Türkiye’nin başındaki bütün felaketlerdir. Fikir ve haklı bir dava en büyük kuvvettir. Biz, Türk Milleti’nin davasını güdüyoruz. Arkamızda hiçbir yabancı güç yok. Arkamızda Türk Milleti var. Bundan üreten düşmanlarımız bizi hedef almışlardır. Bunun için yolumuz doğru ve sağlamdır. Allah bizimledir. Yenilmez insanlarız, çünkü imanımızı tamdır. Yenilmez olmamızın sırrı inançlardan, ülküden, büyük davadan dönmemek, taviz vermemek ve asla yenilmeyi kabul etmemektir” sözleri ile anlayabiliriz… Çünkü Türk Milleti’ni, kendisini yükseltmek için mücadele etmeyi benimseyen milliyetçilikle kucaklaştırmıştır.

Bedenen aramızdan ayrıldın ama ortaya koyduğun fikirlerin, sana olan saygımız ve sevgimiz gibi ebedidir! Doğanın kanunu doğmak, yaşamak ve ölmektir, sadece ideallerdir baki kalan! Ölürse ten ölür, canlar ölesi değil…  Dediğin gibi Başbuğum ‘Ülküsüz insan, çamurdan bir farkı olmayan bir varlıktır.’ Bizde bu sözünün ardından ülkümüzün peşindeyiz, Alparslan Türkeş’in askerleriyiz!

İyi ki doğmuş, Türk’e Başbuğ olmuşsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.