Dostluğumuzu anlatmak bu programa sığmaz

ERÜ Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğü, Milli Türk Talebe Birliği ve Sosyal, Kültürel ve Paylaşım Kulübü tarafından düzenlenen ‘Türkiye-Afganistan Dostluk Gecesi’nde konuşan Afganistan İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Dr. Amanullah Jayhonn, “Dostluğumuzu anlatmak bu programa sığmaz” dedi.
ERÜ Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğü, Milli Türk Talebe Birliği ve Sosyal, Kültürel ve Paylaşım Kulübü tarafından Türkiye-Afganistan Dostluk Gecesi düzenlendi. ERÜ Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen geceye, Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Afganistan İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Dr. Amanullah Jayhonn, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Gecede bir konuşma yapan Afganistan İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Dr. Amanullah Jayhonn, Türkiye ile Afganistan’ın sıkı bir dostluğunun olduğunu söyledi. Jayhoon, “Bu güzel programı yaptıkları için, özel bir program hazırladıkları için onlara teşekkür ederiz. Güzel bir gün oldu. Afganistan ve Türkiye’den konuşmak kolay bir şey değil. Bugün burada 1.5 saat programımız var ama bu dostluğu iyice anlamamız için daha çok vakte ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.
Gecenin sonunda katılımcılara Afgan pilavı ikram edildi. -KURUM BÜLTENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.