“DOSTLUK KROMOZOM SAYMAZ”

 

Down Sendromlularla Doğa Yürüyüşü

“DOSTLUK KROMOZOM SAYMAZ”

 

Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu ve Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikte Down sendromlular için Doğa Yürüyüşü gerçekleştirildi. Down Sendromlu bireyler gösterdikleri performansla etkinliğe katılan gönüllüleri kendilerine hayran bıraktılar.

 

50 kişinin katıldığı farkındalık yürüyüşü Kayseri Gesi Bağları Turan kasabasından başlayarak Ağırnas’ta son buldu. Yürüyüşe katılan Down Sendromlu bireylerle birlikte eğlenceli etkinlikler ve dağ tırmanışı gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan gönüllüler Down Sendromlu bireylere hayran kaldıklarını belirtirken bu durumdan mutlu olduklarını ve bu tarz farkındalık çalışmalarının tekrar yapılmasını istediklerini kaydettiler.

 

“İyilik neredeyse biz de orada olacağız”

Etkinlikte konuşan Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluk Başkanı Melih Kamış, “Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu olarak Dağcılık Kulübü ile birlikte farkındalık amacıyla Down Sendromlu arkadaşlarımızla bir araya geldik. Her etkinliğimizde iyiliği amaçlayarak devam ediyoruz. Son zamanlarda otizmli arkadaşlarımıza yapılan ahlaksız davranıştan dolayı bizlerde farkındalık oluşturmak amacıyla Down Sendromlu kardeşlerimizle yürüyüş etkinliği gerçekleştirdik. Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü ile birlikte yaptığımız ortak bir etkinlikte hem Down Sendromlu arkadaşlarımız hem de gönüllülerimiz çok mutlu oldular. Bizler de Genç Kızılay ailesi olarak iyilik nerdeyse bizler de ekiplerimiz ile birlikte orada olacağız. Bu tarz sosyal farkındalık çalışmalarının devamının gelmesi için tüm yönetimimiz ile çalışmaya devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz bu faaliyete destek veren bütün arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“Amacımız farkındalık oluşturmak”

Dağcılık Kulübü Başkanı Abdülkadir Erdem ise: ” Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu olarak ve Dağcılık Kulübü olarak özel arkadaşlarımızın bizlerden farkı olmadığını gösterebilmek onlara hissettirebilmek adına Gesi Bağları’nda doğa yürüyüşü düzenledik ve onlara dağcıların yüksek irtifalarda engellerden kayalıklardan yaptığı ip inişi tekniğini 10 ml’lik kaya yüzeyinde onlara simülasyon olarak hazırladık ekip olarak çok eğlendik ve mutlu olduk diyebilirim. Amacımız tamamen hem doğa sevgisi hem insanlara saygı hem de paylaşımda bulunmak farkındalık oluşturmaktı.Başardığımızı ve daima başaracağımızı düşünüyorum emeği geçen Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü ve Genç Kızılay Topluluğuna teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen faaliyette özel arkadaşları ile eğlenceli vakit geçiren gönüllüler, tırmanış ve yürüyüş etkinliğinin ardından LÖSEV Haftasına dikkat çekmek amacı ile “Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım” kampanyasına da maske takarak destek sağladılar. Etkinliğe katılanlar organizasyonu yapıp farkındalık sağlayan Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu ve Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü’ne teşekkürlerini iletti. Samimi duygularla gerçekleştirilen faaliyet fotoğraf çekimlerinin ardından son buldu. HABER: SELMA KÖSEDAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.