Eğitim Bir Sen’den Şahin Güven’e nezaket ziyareti

Eğitim-Bir-Sen Kayseri 1 no’lu Şube Başkanı Aydın Kalkan ve yönetim kurulu üyeleri Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’i ziyaret etti.
Nezaket ziyaretine Eğitim-Bir-Sen Kayseri 1 no’lu Şube Başkanı Aydın Kalkan, Başkan Vekili Abdullah Karabulut, Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Aslantürk, Ahmet Kucur, Latif Küçük ve Hacı Sarı katıldı.

Ziyarette konuşan Aydın Kalkan, “İl Müftüsü Şahin Güven göreve geldiğinden beri sivil toplum kuruluşlarıyla İl Müftülüğü arasında işbirliğine dayalı bir iletişim ortamı oluşturmuştur. Müftülüğe ulaşmak ve projelerde işbirliği yapmak anlamında çok mesafeler kat edildi. İl Müftüsü Şahin Güven Hoca, özellikle Kayseri’deki eğitim çağındaki gençlerin camilerle buluşturulması anlamında önemli projeler yürütmektedir. Eğitim-Bir-Sen olarak kitap okuma yarışmalarına, Kur’an kurslarının niteliğinin artırılması çalışmalarına, yayın faaliyetlerine, konferanslara diğer kurumlarla paydaş halinde projeler geliştirilmesine destek veriyoruz. Eğitim çalışmalarında İl Müftülüğünün yaptığı ve yapacağı çalışmalara destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Şahin Güven ise temel amaçlarının hizmet etmek olduğunu, gençlerin değerleriyle birlikte yaşamalarına önem verdiklerini yarışmalarla, yayın çalışmalarıyla, yaz kurslarıyla, mahallelerdeki Kur’an kurslarının etkinlikleriyle Kayseri’ye ve kayseri halkına hizmet etme gayesiyle sürekli çalıştıklarını dile getirdi. Güven, ayrıca, STK çalışmalarına ve işbirliğine önem verdiklerini de sözlerine ekledi.

Ziyaret, ve İl Müftüsü Şahin Güven’in Diyanet Yayınlarından oluşan kitap seti hediyesinin takdimi ile sona erdi. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.