Ehil

Anadolu’da oğlunu evlendirmek için anne – baba askerlik yapmasını bekler: neden? Orada hayatı görüp kendini çekip çevirmeyi öğrenmesi için beklerler. Yani bir şeyi teslim ederken bakarlar ehli mi diye. Burada bu şey işlemiyor. Sınıf başkanı yaparken bile öğretmenler gözü kesmiyorsa sen yapamazsın derler. Ama gelin görün ki yöneticilerimize bunu diyen yok. Ortalık krizden geçilmiyor. Dolar olmuş 4 lira. Borç borç üstüne binmiş. Kulüpler daha çok batağa giderken federasyonun kılı kıpırdamıyor. Vermiş olmak için ceza verilmemeli. Kayseri’de iki tane kulüp vardı ikisi de sahipsiz kaldı. Bu sadece Kayseri’de böyle değil ki her yer böyle. Orduspor tesislerden kovuldu. Bir harabeyi gösterdi Gençlik spor. İt bağlasan durmaz ama gel sana burayı layık gördük dediler. Babamın parası değil ya yediğim çekirdeğin parasını bile fatura ederim diyene dur diyeceksin.  Altyapıdakilerin vebalini bilerek yönetici olacaksın ki düze çıkasın federasyon ceza veriyor sonra takımlar bir sürü transfer yapıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Ceza vereceksin, takım normal sezonda mücadele ederken yöneticiler gerekirse idam edilecek. Sen parayı sağda solda ye kulübü borç batağına sürükle sonra vergi affı için ağla. Bugün kan ağlayan takımı binlerle ifade edilirken yarın on binlerle ifade edilecek. Hee bu dünya kimseye kalmaz siz de öleceksiniz öbür tarafta binlerce kişi sizi bekleyecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.